پرتو بلاگ

آمار نهایی داوطلبان آزمون ارشد ۱۴۰۱

آمار نهایی داوطلبان آزمون ارشد ۱۴۰۱

به گزارش پرتوبلاگ سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیشتر از ۴۷۱ هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال۱۴۰۱ اطلاع داد و اظهار داشت: این آزمون روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه  ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار می شود.


فاطمه زرین آمیزی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: ثبت نام جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال منحصراً به صورت اینترنتی و از راه درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org انجام شد و داوطلبان تا ساعت ۲۴ روز گذشته ۲۷ آذر ماه ۱۴۰۱ فرصت داشتند نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایند.
وی ضمن اشاره به ثبت نام تعداد ۴۷۱ هزار و ۶۶۴ نفر در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال۱۴۰۱ بیان نمود: همینطور به متقاضیان سفارش شده بود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس برپایه فرم پیش نویس با رفتن به درگاه اطلاع رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را برپایه بندهای ثبت نام وارد نمایند.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار نمود: در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، قبولی وی لغو و از ادامه تحصیل متقاضی جلوگیری خواهد شد.
به نقل از ایشان، طبق مصوبه سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی، در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ حد نصاب نمره علمی در هر رشته گرایش در تمامی دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همینطور دانشگاه آزاد برزگتر و یا مساوی ۵ است. بنابر استناد به این مصوبه، پذیرش متقاضیان در کد ضریب هایی که مجاز به انتخاب رشته شده اند بر مبنای نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل مقطع کارشناس انجام خواهد گرفت.
زرین آمیزی اضافه کرد: برپایه برنامه زمانی پیشبینی شده از جانب سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ در ایام چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار می شود و متقاضیان لازم است در ایام دوشنبه ۲۶ و سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ با رفتن به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و برگه راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.
منبع:

1400/09/30
14:31:51
5.0 / 5
532
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog