پرتو بلاگ

امروز آخرین مهلت پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد در دانشگاه علامه طباطبایی

امروز آخرین مهلت پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد در دانشگاه علامه طباطبایی

دانشگاه علامه طباطبایی اعلام کرد؛ برپایه آئین نامه ˮپذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشدˮ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بین برگزیدگان علمی دوره کارشناسی پیوسته دوره های روزانه و شبانه با شرایط ذیل برای نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ در دوره روزانه کارشناسی ارشد رشته های مختلف دانشجو پذیرش می کند.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، بر این اساس، دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی سال تحصیلی ۹۷-۹۸ که بعد از شش نیم سال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای درسی دوره، به لحاظ میانگین کل، جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی از مجموع دوره های روزانه و شبانه خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال ۸ نیمسال طبق سرفصل درسی مصوب شورایعالی برنامه ریزی دانش آموخته شوند می توانند در این فراخوان ثبت نام کنند.
دانشجویانی که در طول شش نیم سال دانش آموخته شوند باید به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیم سال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزءپانزده درصد برتر باشند. قید هم رشته و غیر هم ورودی در گواهی دانشگاه مبدا الزامی است.
حداقل میانگین کل تا آخر نیم سال ششم برای کلیه رشته های تحصیلی متقاضیان سایر دانشگاه ها ۱۷ بوده و متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ از مقطع کارشناسی خود فارغ التحصیل شوند.
دانشجویانی که دارای هرگونه محکومیت انضباطی از شورای انضباطی دانشگاه یا وزارت عتف با هر درجه و عنوان باشند، امکان ورود به مقطع بالاتر از راه سهمیه استعداد درخشان را ندارند، و دانشگاه مختار است در صورت اطلاع از آن در هر مرحله از ثبت نام، پذیرش، تحصیل و حتی فراغت از تحصیل با دانشجو مطابق ضوابط و مقررات برخورد کند.
پذیرش از میان دانشجویان واجد شرایطدانشگاههای دولتی انجام میگیرد، بنابراین به تقاضای سایردانشجویان دانشگاههایغیردولتی، غیرانتفاعی، آزاد اسلامی، پردیس خودگردان، پردیس بین الملل، پیام نور، علمی - کاربردی و دوره های نیمه حضوری، غیرحضوری، مجازی و نظایر آن، ترتیب اثر داده نمی گردد.
مدارک تحصیلی کلیه متقاضیان توسط کمیته منتخب گروه آموزشی رشته های ذیربط مورد بررسی قرار می گیرد و دانشجویانی که موفق به کسب حد نصاب لازم ۵۰ درصد از کل امتیاز شوند، به ترتیب اولویت و در قالب ظرفیت پذیرش مصوب، پذیرش خواهند شد.
گزینش نهایی متقاضیان ورود به مقطع کارشناسی ارشد با لحاظ کردن معدل شش نیم سال داوطلب به نسبت ۶۰و نمره ارزیابی اساتید گروه آموزشی مربوطه به نسبت ۴۰ محاسبه می گردد.
رتبه نهایی داوطلب برای پذیرش صرفا بعد از اعمال ضریب معدل شش نیمسال داوطلب ۴۰ نمره ارزیابی اساتید مشخص و اعمال خواهد شد. بنابراین رتبه های دانشجویان در فهرست اولیه ۱۵ درصد برتر ملاک پذیرش نهایی نمی باشند.
بدلیل کمبود ظرفیت های پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به تعداد دانشجویان مندرج در فهرست اولیه ۱۵ درصد برتر، ارزیابی و امتیازدهی گروه های آموزشی جهت کنترل کیفیت دانشجویان مورد پذیرش، اعمال ضریب ۶۰ درصد معدل شش نیمسال داوطلب و ۴۰ درصد نمره ارزیابی اساتید مطابق مصوبات داخلی دانشگاه بدلیل توجه به معیارهای کمی و کیفی در فرآیند پذیرش دانشجوی استعداد درخشان؛ لازم است کلیه دانشجویان توجه کافی به سایر اقدامات پذیرشی همانند عرضه درخواست به دیگر دانشگاهها و یا آماده سازی خود برای کنکور کارشناسی ارشد را در دستور کار قرار دهند، تا در صورت عدم قبولی خود، فرصت پذیرش از طرق دیگر را از دست ندهند.
ارزیابی گروههای آموزشی به دو شیوه انجام خواهد گرفت؛ روش اول بررسی مدارک، مستندات عرضه شده و نمرات دانشجویان و روش دوم برگزاری مصاحبه در صورت تشخیص گروه آموزشی رشته مورد تقاضای داوطلب. به عبارت دیگر انتخاب روش بررسی و امتیازدهی به پرونده های متقاضیان از بین دو روش مذکور روش ارزیابی مدارک و مستندات و شیوه مصاحبه در اختیار گروه های آموزشی و به تشخیص آنها است.
پذیرش دانشجویان غیرایرانی، ایرانی انتقالی از دانشگاههای خارج از کشور و دانشجویانی که مدرک کارشناسی خویش را از دانشگاههای خارج از کشور دریافت کرده اند و دانشجویانی که بدون آزمون به دوره کارشناسی راه یافته اند و دانشجویان کارشناسی ناپیوسته، با استفاده از ضوابط این فراخوان امکان پذیر نیست.
متقاضیان فوق تا آخر وقت امروز سه شنبه ۳۰ آذر ماه جاری فرصت دارند با رفتن به azmoon.atu.ac.ir نسبت به ثبت نام الکترونیکی خود اقدام نمایند و هر گونه اطلاع رسانی به داوطلبان منحصراً از راه پایگاه اینترنتی دانشگاه علامه طباطبایی صورت می پذیرد. لذا، به داوطلبان سفارش می شود اطلاعیه های مربوطه را از راه سایت دانشگاه به طور منظم پیگیری نمایند.
منبع:

1400/10/02
10:53:55
5.0 / 5
582
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پرتو بلاگ Parto Blog