پرتو بلاگ
رییس دانشگاه آزاد اعلام كرد

تشكیل كمیته شهریه در استان ها

تشكیل كمیته شهریه در استان ها

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاكید بر تشكیل كمیته شهریه در واحدهای استانها اظهار داشت: باید شبكه یكپارچه دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش مجازی حفظ شود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت بررسی بودجه سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ که با حضور مجازی رؤسای استان ها به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به همه گیری ویروس کرونا در کشور، اظهار داشت: با عنایت به شیوع کرونا و نبود راهکار خروج از این وضعیت در شرایط کنونی، آموزش و پژوهش باید بتواند راه خویش را پیدا کند و دانشگاه ها و فعالیتهای آموزشی و پژوهشی آنها به هیچ وجه نباید متوقف شود.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی ترم گذشته مرحله آموزش مجازی را با موفقیت پشت سر گذاشت، تصریح کرد: واحدهای دانشگاهی باید برای ترم جدید وارد مرحله جدیدی از آموزش مجازی شوند. مبحث حائز اهمیت این است که باید شبکه یکپارچه دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش مجازی حفظ شود، ازاین رو مردادماه فرصت مناسبی است تا برای جذب دانشجو و برگزاری ترم آینده برنامه ریزی های دقیق و منظم صورت گیرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با یادآوری شروع سال مالی دانشگاه از آغاز شهریورماه، خاطرنشان کرد: هیأت امنای استان ها یک ماه فرصت دارند تا بودجه سال آینده خویش را تنظیم و به سازمان مرکزی عرضه کنند. با عنایت به شرایط فعلی، حفظ سلامتی دانشجویان و کارکنان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و در عین حال نباید در فعالیتهای دانشگاه خللی ایجاد شود، ازاین رو برنامه ریزی ها باید بگونه ای صورت گیرد که فعالیت ها به صورت مجازی و دورکاری با استفاده از شیوه های نوین، بدون وقفه ادامه یابد.
دکتر طهرانچی تصریح کرد: تدوین بودجه سالانه استان ها، برگزاری ترم تابستانی، اجرای طرح نظام هوشمند داده ها، برنامه ریزی درسی بر اساس شرایط کنونی، برنامه ریزی برای اجرای شیوه های جدید برگزاری دروس عملی و تربیت بدنی، بررسی و اجرای راهکارهای جدید آموزش مجازی و روش های نوین فرهنگی و تربیتی و... همچون مهمترین اولویت های هیأت امناهای استانی در مردادماه است.
وی با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی میانگین حقوق کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: برپایه برنامه ریزی های انجام شده، احکام حقوق اعضای هیأت علمی و غیرهیأت علمی واجد شرایط باید به سرعت صادر شده و معوقات افزایش پنج ماه اول سال ۹۹ پرداخت گردد.
تشکیل کمیته شهریه در هر استان به منظور استخراج مدل مناسبی برای شهریه
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: میزان شهریه سال تحصیلی جدید بر عهده هیأت امناهای استانی است که می توانند با تلفیقی از افزایش شهریه برپایه رشته ها و افزایش دانشجو، به راهکارهای اجرایی دست یابند. در این حوزه لازم است کمیته شهریه در هر استان تشکیل و مدل مناسبی برای شهریه استخراج شود.
دکتر طهرانچی در بخش دیگری از سخنان خود، به مصوبه شورای گسترش اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه مصوبه این شورا، کلاس های مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید از ۱۵ شهریور آغاز شود. لازم است واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز شهریورماه با جدیت مبحث ثبت نام دانشجویان جدیدالورود را در دستور کار خود قرار دهند. شورای گسترش همینطور مجوز جابجایی رشته ها در استان را صادر کرده که هیأت امناهای استانی باید برای این مورد برنامه ریزی داشته باشند تا به موقع عمل کنند.
لزوم ایجاد میز کار الکترونیک و دفاتر مجازی برای اساتید، رؤسای گروه ها و معاونان واحدها
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر ضرورت ایجاد میز کار الکترونیک و دفاتر مجازی برای اساتید، رؤسای گروه ها و معاونان واحدهای دانشگاهی، خاطرنشان کرد: ارتباط کنشگران دانشگاه با دانشجویان نباید در دوران کرونا قطع شود، بلکه با ایجاد این دفاتر مجازی باید به سؤالات، دغدغه ها و نگرانی های دانشجویان و خانواده های آنها پاسخ داده شود. به هیچ وجه فعالیتهای جاری دانشگاه نباید متوقف شود.
برنامه ریزی برای اجرای طرح تعاون و برگزاری کلاس های عملی، عرضه تسهیلات به دانشجویان از راه صندوق رفاه، ایجاد زیرساخت های اینترنتی مناسب، تاکید بر انجام دورکاری مؤثر کارکنان، نحوه جذب دانشجو برپایه سوابق تحصیلی، تاکید بر قانون جامع مهارت آموزی در مدارس سما، تغییرنام آموزشکده های فنی به دانشکده مهارت و کارآفرینی، کمک به اشتغال فارغ التحصیلان، استقرار نظام هوشمند و یکپارچه داده و... همچون موارد مطرح شده در این نشست بود.
همچنین در این نشست، مراسم تکریم دکتر کیوان مرادیان کوچکسرایی مدیرکل سابق اداره کل امور اداری و منابع انسانی و دکتر اقبال شاکری رئیس سابق مرکز عمرانی، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی و معارفه دکتر سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی رئیس مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این مراسم، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تشکر از زحمات و تلاشهای دکتر مرادیان و دکتر شاکری در دوران مسئولیت در دانشگاه آزاد اسلامی، با اهدای لوح تقدیر، از آنها قدردانی و برای این دو مدیر سابق دانشگاه آزاد اسلامی در سمت نمایندگی مجلس شورای اسلامی آرزوی موفقیت کرد.1399/04/29
23:25:09
5.0 / 5
1478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پرتو بلاگ Parto Blog