پرتو بلاگ

اعلام جزئیات برگزاری آزمون المپیاد علمی دانشجویی

اعلام جزئیات برگزاری آزمون المپیاد علمی دانشجویی

به گزارش پرتوبلاگ آزمون غیرمتمرکز بیست و هفتمین دوره المپیاد علمی -دانشجویی کشور ۲۳ اردیبهشت و آزمون متمرکز این المپیاد در ایام ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، آزمون غیرمتمرکز بیست و هفتمین دوره المپیاد علمی –دانشجویی کشور در سه مرحله با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور توسط دانشگاه های مربوطه در مناطق دهگانه دانشگاه های تربیت مدرس، تبریز، مازندران، بوعلی سینا همدان، رازی کرمانشاه، اصفهان، شیراز، شهید باهنر کرمان، فردوسی مشهد و شهید چمران اهواز چند روز پیش از آزمون کارشناسی ارشد و در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه برگزار می گردد.
سپس آزمون متمرکز المپیاد علمی- دانشجویی همزمان با آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ در ایام ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت برگزار می شود.
زمان برگزاری آزمون مرحله نهایی المپیاد علمی- دانشجویی کشور هم از راه درگاه اطلاع رسانی مرکز المپیاد سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی https: //olympiad.sanjesh.org/Fa/Default.aspx اعلام خواهد شد.
این دوره از المپیاد علمی- دانشجویی کشور در ۲۳ رشته زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات)، طراحی صنعتی، علوم جغرافیایی، علوم زمین، مهندسی مواد و متالوژی، روانشناسی، مهندسی صنایع و «سلول های بنیادی و مهندسی بافت» برگزار می گردد.
هر ساله آزمون مرحله نهایی در دو روز متوالی و به صورت متمرکز در شهر تهران توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شد، اما در سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با عنایت به شرایط و شیوع بیماری کرونا و همینطور لزوم حفظ سلامت و رفاه حال متقاضیان المپیاد مقرر شد آزمون مرحله نهایی توسط این سازمان در دانشگاه های مراکز مناطق دهگانه و در یک روز برگزار گردد.
همینطور با عنایت به شرایط بیماری ناشی از ویروس کرونا در کل دنیا امکان برگزاری آزمون بین المللی المپیاد علمی -دانشجویی در کشور فراهم نیست و در این دوره هم برگزار نمی گردد.1401/02/08
13:42:37
5.0 / 5
468
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پرتو بلاگ Parto Blog