پرتو بلاگ
رئیس سازمان سنجش آموزش كشور خبر داد

کرمانی ها رتبه چهارم پذیرش در رشته های ریاضی و فیزیک کنکور

کرمانی ها رتبه چهارم پذیرش در رشته های ریاضی و فیزیک کنکور

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به رتبه چهارم کرمانی ها در پذیرش رشته های ریاضی و فیزیک کنکور، اظهار داشت: استان کرمان در پذیرفته شدگان با آزمون سراسری با نسبت 12 و 36 صدم درصد در رتبه سیزدهم قرار دارد که یک پله از میانگین کشوری پایین تر است.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در نشست عوامل اجرائی آزمون ها در دانشگاه شهید باهنر کرمان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: درصدد تقویت ارتباط مسئولان سازمان سنجش با عوامل اجرائی آزمون ها هستیم و از نزدیک با مسائل مربوط به آزمون آشنا شویم تا تصمیمات با واقعیات موجود منطبق باشد.
وی با تقسیم بندی کارهای سازمان سنجش به سه بخش اظهار داشت: عملیات قبل از آزمون، عملیات برگزاری آزمون و عملیات بعد از آزمون که بعنوان نمونه در عملیات قبل از آزمون و بعد از آزمون برخی همکاران سازمان بیش از ۶ ماه از سال در قرنطینه کامل بوده و حتی از نور و هوای آزاد نیز بهره مند نیستند که نشان دهنده اهمیت حفظ امنیت آزمون ها است و حتی در مورد بازدید وزیر علوم از قرنطینه های سازمان نیز تمام شیوه نامه های حفظ امنیت اعمال شد.
دکتر پورعباس در مورد وضعیت استان کرمان در المپیاد علمی دانشجویی، اظهار داشت: استان کرمان با کسب یک مدال طلا و دو مدال برنز در بیست و ششمین دوره المپیاد علمی دانشجویی رتبه پنجم را میان دانشگاه های کشور کسب کرده است.
رییس سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه به وضعیت داوطلبان استان کرمان در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ پرداخت و اظهار داشت: استان کرمان در پذیرفته شدگان با آزمون سراسری با نسبت ۱۲ و ۳۶ صدم درصد در رتبه سیزدهم قرار دارد که یک پله از میانگین کشوری پایین تر است و حدود ۱۹ و نیم درصد در استان کرمان پذیرش بوسیله سوابق تحصیلی انجام شده است. استان کرمان در مجموع هر دو بخش پذیرش با آزمون و برمبنای سوابق تحصیلی با ۳۱ و ۷۵ درصد رتبه سیزدهم را دارد که البته بالاتر از میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: استان کرمان در بخش پذیرش با آزمون در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک با ۳۶ درصد رتبه چهارم را در اختیار دارد که رتبه مناسبی است. در گروه آزمایشی علوم تجربی با حدود ۱۰ درصد رتبه پانزدهم، در گروه آزمایشی علوم انسانی رتبه هجدهم، در گروه آزمایشی هنر رتبه دوازدهم و در گروه آزمایشی زبان رتبه بیست و یکم را کسب کرده است.
رییس سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه این جلسه از ارتقای امنیت آزمون های سال جاری آگاهی داد و برنامه های هوشمند سازی و الکترونیکی شدن آزمون ها در سال های آتی را تشریح نمود.
1401/02/22
22:59:03
5.0 / 5
527
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پرتو بلاگ Parto Blog