پرتو بلاگ

تولید سریع ترین جت تجاری جهان

تولید سریع ترین جت تجاری جهان

به گزارش پرتوبلاگ شرکت بمباردیر جت تجاری جدید خود یعنی گلوبال ۸۰۰۰ را که به ادعای این شرکت سریع ترین و دوربردترین جت تجاری تولیدی جهان است، تولید کرده است.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از نیواطلس، این جت دارای کابینی لوکس بوده و حداکثر سرعت آن به ۱۱۵۲ کیلومتر در ساعت می رسد. حداکثر مسافتی که این جت می تواند طی کند، ۱۴۸۱۶ کیلومتر است.
صنعت تولید جت خصوصی هم اکنون احیا شده و بازار آن ۲۰ درصد پررونق تر از سطح پیش از همه گیری کرونا است. متخصصان می گویند این رشد به بالاترین حد خود رسیده و در نتیجه، انگیزه زیادی برای تولید هواپیماهای جدید که هم از نظر عملکرد و هم از نظر امکانات قدرتمند باشند، وجود دارد.
جت تجاری گلوبال ۸۰۰۰، حداکثر ۱۹ مسافر را حمل می کند. طراحی این هواپیما مبتنی بر هواپیمای گلوبال ۷۵۰۰ همین شرکت است که سرعت آن در طول پروازهای همراه با هواپیمای تعقیب ناسا معروف به اف ای ۱۸ به حداکثر سرعت مافوق صوت ۱.۰۱۵ ماخ رسید.
گلوبال ۸۰۰۰ دارای بالی به طول ۳۱.۷ متر است و به لطف بال صاف معروف به فلکس که برای عرضه حداکثر کنترل و پایداری در طیف وسیعی از سرعت ها طراحی شده، در باندهای کوتاه هم قابل استفاده می باشد. نیروی مورد نیاز این هواپیما بوسیله ی یک جفت موتور جنرال الکتریک تأمین می شود که نیروی رانش ۱۸۹۲۰ پوندی بوجود می آورد.
عرشه پرواز این هواپیما دارای مجموعه ای از تجهیزات ناوبری پیشرفته است، همچون چهار نمایشگر بزرگ، کنترل پرواز با سیم، یک نمایشگر سربالا (HUD)، سیستم بینایی پیشرفته (EVS)، سیستم بینایی مصنوعی (SVS)، سیستم پرواز گرافیکی و برنامه ریزی، رادار هواشناسی چند اسکنه، و ناوبری مبتنی بر عملکرد (PBN).

1401/03/03
15:04:17
5.0 / 5
550
تگهای خبر: جهان , سیستم , صنعت , متخصص
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog