پرتو بلاگ
در دیدار سركنسولگری ایران با رئیس دانشگاه حلب مطرح شد

توسعه همکاریهای علمی، پژوهشی و فنی ایران با دانشگاه حلب سوریه

توسعه همکاریهای علمی، پژوهشی و فنی ایران با دانشگاه حلب سوریه

پرتوبلاگ: «عبدالله رجبعلی نژاد » سرپرست سرکنسولگری ایران در شهر حلب سوریه در دیدار با پروفسور «ماهر کارمان» رییس دانشگاه حلب، ضمن بحث و تبادل نظر در مورد همکاریهای جاری؛ برتقویت و گسترش همکاری ها علمی، پژوهشی وفنی دوجانبه و بین المللی، تاکید نمود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، کارمان در این دیدار با تکیه بر ارتباط خوب بین مقامات ارشد دو کشور دوست و متحد در جبهه مقاومت، آمادگی خودرا برای هرنوع همکاری اعلام و اظهار نمود: دانشگاه های سوریه و ایران در یک سنگر هستند و مسیر آنها یکی است و با وجود تفاهمنامه ها لازم است افق های همکاری در همه زمینه ها خصوصاً کشاورزی، پزشکی و فناوری گسترش یابد. بااینکه به علت جنگ همکاریهای علمی دو کشور کمرنگ شده است ولی باتوجه به توانمندی دانشگاههای ایران، خواهان تحکیم روابط علمی و اجرای تفاهمات انجام شده هستیم.
رجبعلی نژاد در این دیدار پیشنهاد تبادل تورهای دانشجویی و برگزاری نمایشگاههای دانشجویی بر پایه فناوریهای نوین، را به عنوان راهکاری برای آشنایی و تقویت عملی همکاریهای بین دانشگاهی ارائه کرد که مورد استقبال پروفسور کارمان قرار گرفت.
از دیگر مسائل مطرح شده در این نشست می توان به همکاری در فعال سازی مجموعه های دانش بنیان، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری همایشهای مشترک و تبادلات علمی در زمینه های مورد علاقه میان دانشگاه حلب و دانشگاه های کشورمان اشاره نمود.
در ادامه این ملاقات، نشست مجازی روسای دانشگاه حلب و ساری با حضور «ماهر کارمان »و « اسدالله تیموری» و سایر مسئولان دو دانشگاه انجام شد.
رییس دانشگاه حلب در این دیدار تصویری، ضمن ابراز خوشی از شروع همکاری با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، از دکتر تیموری دعوت کرد تا به همراه هیاتی، از دانشگاه حلب بازدیدکند.
وی اصرار کرد که تمایل دانشگاه به توسعه و توسعه روابط کشاورزی است، برای اینکه سوریه یک کشور کشاورزی است و گفته می شود کشوری که از کشاورزی خود تغذیه نمی کند، نمی تواند زندگی کند.
رجبعلی نژاد نیز حمایت کامل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران را از برقراری ارتباطات و تقویت همکاریهای علمی پژوهشی بین دو دانشگاه، اعلام نمود.

بر طبق این گزارش به نقل از سرکنسولگری ایران در حلب دانشگاه دولتی حلب بیش از یکصد هزار دانشجو دارد که در 21 دانشکده و 8 معهد در رشته های مختلف مشغول به تحصیل هستند.
این دانشگاه دارای کرسی زبان فارسی است و در دوران جنگ و محاصره شهر، هیچ وقت تعطیل نشده که ثمره مقاومت ملت و دولت جمهوری عربی سوریه و حمایتهای جمهوری اسلامی ایران است.
منبع:

1401/03/28
23:17:53
5.0 / 5
405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پرتو بلاگ Parto Blog