پرتو بلاگ
بعد از چندین بار تعویق انجام می شود؛

رقابت متفاوت داوطلبان دكتری ۹۹ از فردا

رقابت متفاوت داوطلبان دكتری ۹۹ از فردا

به گزارش پرتوبلاگ بامداد فردا پنجشنبه ۹ مرداد ماه بیشتر از ۱۷۵ هزار داوطلب آزمون دكتری سال ۹۹ در حالی برای كسب صندلی های دكتری دانشگاه ها به رقابت می پردازند كه كشور دلیل انتشار كرونا ویروس در شرایط خاصی قرار دارد و برگزاری این آزمون در كنار سایر آزمون ها تحت تأثیر این شرایط چندین بار به تعویق افتاده است و مسؤلان دو وزارت خانه علوم و بهداشت با اعمال شرایط سخت و اجرای پروتكل های بهداشتی تلاش دارند مشكلی برای سلامتی داوطلبان در این شرایط كرونایی ایجاد نشود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، آزمون مقطع دکتری «Ph.D» سال ۹۹ در هشت گروه آموزشی و ۳۴۵ کد رشته امتحانی شامل ۱۶۳ کد رشته گروه آزمایشی علوم انسانی، ۴۵ کد رشته علوم پایه، ۶۰ کد رشته گروه فنی و مهندسی، ۳۵ کد رشته گروه کشاورزی، ۷ کد رشته هنر، ۲۶ کد رشته دامپزشکی و ۹ کد رشته زبان های خارجی، برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه ها و موسسات آموزشی غیر انتفاعی، غیر دولتی و همینطور پردیس خودگردان دانشگاه ها برگزار می گردد.
براساس برنامه زمانی پیشبینی شده فرایند آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۹ از ساعت ۸: ۰۰ بامداد فردا روز پنج شنبه مورخ ۹ مرداد در ۶۰ شهرستان مختلف کشور آغاز خواهد شد و نام و آدرس حوزه امتحانی بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان مشخص شده است و داوطلبان تا آخر امروز فرصت دارند کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت نمایند.
بیش از ۱۷۵ هزار و ۱۰۰ داوطلب در آزمون دکتری ۹۹ ثبت نام کردند و این تعداد نسبت به آمار ۱۹۶ هزار و ۶۴۶ نفر داوطلب آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۸ "کاهش" را نشان داده است.
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود برپایه آخرین اطلاعات در مورد راه های انتشار ویروس کرونا و مخاطرات احتمالی آن در حوزه های برگزاری آزمون، انتظار می رود مواردی که برای حفظ سلامتی آنها، سایر داوطلبان و خانواده های مهم می باشد را رعایت کنید.
طبق پروتکل بهداشتی داوطلبان باید زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد کنند و بموقع در محل آزمون حضور داشته باشند.
حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۶: ۳۰ بامداد روز برگزاری آزمون آماده حضور داوطلبان خواهد بود و داوطلبان برای جلوگیری از تجمع، حضور خویش را به دقایق پایانی موکول نکنند.
داوطلبان باید از تردد بی مورد در محل آزمون جداً اجتناب کنند و هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر داوطلبان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ نمایند.
همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از آغاز ورود به حوزه برگزاری آزمون تا آخر برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.
حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی همچون تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و... خودداری خواهند کرد. ازاین رو اکیدا سفارش می شود داوطلبان به جز از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی، سایر وسایل را همراه نداشته باشند.
به همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه آزمون فوق باعث محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد و داوطلبلن در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر داوطلبان مجاور جدا اجتناب کنند.
داوطلبان از تماس دست ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون اجتناب کنند و هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده کنند.
داوطلبان در صورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک مبادرت به صحبت کنند و در انتها آزمون تا زمان اعلام خروج از سالن توسط عوامل اجرایی همچنان بر صندلی خود مستقر باشند. ضمن اینکه به پیام هایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و درجلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش کرده و به آن عمل کنید.
لوازم التحریر مورد نیاز از قبیل مداد، تراش و پاک کن به همراه داشته باشید. تاکید می شود رد و بدل کردن این لوازم در جلسه آزمونتخلف به حساب می آید. همینطور پاک کردن و ضدعفونی کردن دست پس از درج اثر انگشت در پاسخنامه با پدالکلی (که توسط حوزه امتحانی تحویل داده می شود)حتما صورت گیرد.
داوطلبان تلاش کنند از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می شود نظیر صندلی ها، دستگیره درب ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و... خودداری نموده و از دستمال کاغذی استفاده کنند.
طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور تعداد ۵۴ نفر از داوطلبان دکتری به ویروس کرونا مبتلا هستند و داوطلبانی که فرم فوق را تکمیل کردند برپایه دستورالعمل های وزارت بهداشت از سایر داوطلبان جدا شده و آزمون آنها در یکی از بیمارستانهای تعیین شده صرفا در شهرهای محل برگزاری آزمون به همراه سایر داوطلبان مبتلا به کرونا برگزار می شود.
به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، پیش از این قرار بود آزمون دکتری سال ۹۹ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی روز جمعه نهم اسفند ماه سال ۹۸ در حوزه های امتحانی تعیین شده برگزار گردد که به علت انتشار کرونا ویروس این تاریخ چندین بار به تعویق افتاد.1399/05/08
21:32:20
5.0 / 5
1319
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog