پرتو بلاگ

قلب بیشتر بهبودیافتگان از كرونا لطمه می بیند

قلب بیشتر بهبودیافتگان از كرونا لطمه می بیند

پرتوبلاگ: نتایج یك بررسی نشان میدهد بیشتر كسانی كه پس از ابتلاء به كرونا نجات می یابند با لطمه به قلبشان در ماه های بعد دست و پنجه نرم می كنند و این لطمه برای مدت های بسیار طولانی باقی می ماند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از نیواطلس، تحقیقاتی که در مورد تبعات ابتلاء به ویروس کرونا انجام شده نشان میدهد افرادی که پس از ابتلاء به بیماری مورد اشاره بهبود یافته اند تا مدت ها با مشکلات ناشی از این ویروس دست به گریبان هستند.
بر همین اساس ویروس کرونا به عضلات بافت های مختلف قلبی و عروقی لطمه می زند و حتی افرادی که به نوع ملایم این ویروس مبتلا می شوند تا ماه ها بعد با التهاب های گوناگونی در قلب و عروق خود مواجه می شوند که کیفیت زندگی آنها را بطور جدی می کاهد.
در شرایطی که بیشتر پزشکان و مردم جهان تنها به آمار مرگ و میر ناشی از ابتلاء به کرونا توجه می کنند، شش ماه پس از شیوع این ویروس آرام آرام تبعات آن نیز سبب نگرانی شده است. قبل از این مشخص شده بود افرادی که سابقه ابتلاء به بیماری های قلبی و عروقی را دارند آسان تر به کرونا مبتلا می شوند و حالا مشخص شده این ویروس با حمله به سلول های عضلات قلب توانایی آنها برای فعالیت را تحت تاثیر قرار می دهد.
تحقیقات انجام شده دراین زمینه در دانشگاه برکلی حاکیست ۷۸ درصد از اعضای یک نمونه ۱۰۰ نفری بالای ۴۹ سال که کرونا گرفته و بهبود یافته بودند حتی ۷۱ روز پس از بهبودی کماکان با مشکلات قلبی و عروقی ناشی از تخریب سلول های عضلات قلب توسط ویروس کرونا مواجه بودند. در ۶۰ نفر از اعضای این نمونه مشکلات جدی بود. در نهایت ۳۳ نفر از اعضای نمونه مذکور به سبب جدی بودن مشکلاتشان باردیگر در بیمارستان بستری شدند تا برای درمان آنها اقدام گردد.
بررسی دیگری که بر روی بافت های قلب و عروق ۳۹ بیمار کرونایی با متوسط سن ۸۵ سال انجام شد، نشان داد ویروس مذکور در بافت های قلب بیش از ۶۰ درصد از این افراد وجود داشته و ۱۶ نفر از این افراد به کام مرگ کشیده شدند. از همین رو پیشگیری برای جلوگیری از ابتلاء به کرونا مهم ترین و بهترین راه مقابله با این ویروس موذی و خطرناکست.


منبع:

1399/05/11
15:09:52
5.0 / 5
1331
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پرتو بلاگ Parto Blog