پرتو بلاگ

شروع مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری

شروع مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری

پرتوبلاگ: مهلت مجدد ثبت نام آزمون دکتری 1402 از امروز یکشنبه 13 آذر شروع می شود و تا فردا دوشنبه ادامه دارد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، ثبت نام آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۲ برای پذیرش در دوره های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، مشترک و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از روز یکشنبه ۲۲ آبان شروع شد و تا روز یکشنبه ۲۹ آبان ماه ادامه داشت. اما مهلت ۸ روزه ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ باتوجه به تصمیم سازمان سنجش آموزش کشور تا پایان روز پنجشنبه ۳ آذرماه تمدید گردید و روز پنجشنبه دهم آذر ماه نیز اعلام گردید طی روزهای ۱۳ و ۱۴ آذرماه مهلت مجددی برای ثبت نام در نظر گرفته شده است.
داوطلبان آزمون دکتری لازم است که ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را مطالعه کنند و در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری ثبت نام در آزمون اقدام نمایند. همین طور بعد از تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام، شماره پرونده ۶ رقمی و کد پیگیری ۱۶ رقمی دریافت می کنند که باید در حفظ و نگهداری این اطلاعات محرمانه دقت کنند و حتما یک نسخه پرینت از تقاضانامه ثبت نام تهیه کرده و نزد خود نگهداری کنند. دریافت نکردن کد ۱۶ رقمی به مفهوم کامل نشدن مراحل ثبت نام است.
داوطلبان از ۸ تا ۱۰ اسفند ماه می توانند نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون داوطلبان برمبنای استان و شهرستان انتخابی مندرج در بند ۴۰ تقاضانامه تعیین می شود.
سازمان سنجش آموزش کشور قبل از این نیز، در رابطه با این آزمون اطلاعیه ای منتشر نمود که در قسمتی از آن آمده است: سنجش و پذیرش در تمام دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس ­های خودگردان، پیام نور، مؤسسات غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد اسلامی بر طبق این قوانین و بخشنامه اجرائی و مصوبات مرتبط شورا به انجام می رسد.
برمبنای اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، سنجش و پذیرش برای ورود به مقطع دکتری ناپیوسته آموزشی-پژوهشی برمبنای معیارهای آزمون متمرکز (۵۰ درصد)، سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)، مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ درصد) به انجام می رسد.
همین طور سنجش و پذیرش برای مقطع دکتری ناپیوسته پژوهش - محور برمبنای معیارهای آزمون­ متمرکز (۳۰ درصد)، سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)، مصاحبه علمی و بخش عملی (۳۰ درصد)، تهیه طرح­واره (۲۰ درصد) است.
به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، پذیرش دانشجو در مرحله اول از طرف سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رسد و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی نیز توسط دانشگاه ­ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو داده می شود. برمبنای مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی مواد آزمون متمرکز دکتری (Ph.D) سال ۱۴۰۲ شامل آزمون زبان، آزمون استعداد تحصیلی و آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد است.
منبع:

1401/09/13
14:55:13
5.0 / 5
441
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog