پرتو بلاگ
رئیس سازمان سنجش در حاشیه بازدید از آزمون كارشناسی ارشد خبر داد

اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد تا اواخر مهر

اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد تا اواخر مهر

به گزارش پرتوبلاگ رئیس سازمان سنجش آموزش كشور از پذیرش بیشتر از ۳۰۰ هزار دانشجو در مقطع كارشناسی ارشد دانشگاهها و موسسات آموزش عالی اطلاع داد و اظهار داشت: نتایج اولیه این آزمون دهه دوم شهریور و نتایج نهایی هم تا اواخر مهر ماه اعلام خواهد شد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی امروز در حاشیه بازدید از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد که در دانشکده فنی مهندسی شهید عباسپور صورت گرفت، به تشریح روند برگزاری این آزمون پرداخت و اظهار داشت: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ در ۸۰ شهر و هزار و ۲۳۲ حوزه برگزار می گردد و این آزمون در سه روز یعنی امروز (پنجشنبه ) فردا جمعه و شنبه برگزار خواهدشد.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: تعداد ثبت نام کنندگان این آزمون ۶۴۷ هزار داوطلب است و تا به امروز بامداد ۵۱۴ هزار نفر کارت ورود به جلسه خویش را گرفته اند و البته این به این مفهوم نیست که داوطلبی که در روز شنبه آزمون دارد فرصت دارد که کارت خویش را دریافت کند. در واقع ۸۰ درصد داوطلبان تابحال کارت خویش را دریافت نمودند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: آنچه که برای ما درآزمون کارشناسی ارشد مهم بود، رعایت پروتکلهای بهداشتی و الزامات حفاظت آزمون است. در واقع در این آزمون بیشتر از ۵هزار نفر از حوزه معاونت بهداشت وزارت بهداشت نظارت می کنند.
دکتر خدایی تصریح کرد: طبیعتا برگزاری آزمون در شرایط کرونایی خیلی سخت تر از شرایط دیگر است؛ چون که آزمون در حالت عادی سختی های خویش را دارد و تلاش می نماییم تک تک پروتکل های بهداشتی که همکاران وزارت بهداشت ابلاغ کردند را رعایت نماییم.
وی با تاکید بر این که نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در دهه دوم شهریور اعلام می شود تصریح کرد: داوطلبان درهمان بازه زمانی می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. ما در این آزمون یک سری امتحانات عملی و مصاحبه ای داریم که مصاحبه این داوطلبان هفته اول مهر انجام می گیرد و نتایج نهایی هم اواخر مهر ماه جاری اعلام خواهد شد.
دکتر خدایی با بیان این که ظرفیت پذیرش داوطلبان در دانشگاههای دولتی و غیر انتفاعی ۱۵۷ هزار نفر است اضافه کرد: ۱۴۰ هزار ظرفیت هم در دانشگاه آزاد اسلامی است و پیشبینی می نماییم نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر از داوطلبین در مقاطع کارشناسی ارشد جذب شوند.
وی افزود: طبیعتا دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در حوزه وزارت علوم و دانشگاه آزاد برنامه ریزی خواهند کرد تا امکان حضوری داوطلب در کلاسهای آموزشی فراهم باشد و یا این که کلاس ها به صورت مجازی برگزار گردد.
وی با تاکید بر این که تعداد ۸۵ نفر از داوطلبین ارشد به کرونا مبتلا هستند اظهار داشت: این داوطلبان که به تایید وزارت بهداشت به این ویروس مبتلا هستند با هماهنگی وزارت بهداشت خارج از حوزه های عادی آزمون خواهند داد و بر مبنای گزارشی که به ما رسیده است همه حوزه های امتحانی ما از ساعت ۸ و نیم شروع شده است.
منبع:

1399/05/16
23:08:20
5.0 / 5
1355
تگهای خبر: دانشگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پرتو بلاگ Parto Blog