پرتو بلاگ

آغاز ثبت نام جاماندگان آزمون ارشد علوم پزشکی

آغاز ثبت نام جاماندگان آزمون ارشد علوم پزشکی

به گزارش پرتوبلاگ، ثبت نام و ویرایش اطلاعات برای جاماندگان آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ رشته های علوم پزشکی از جانب مرکز سنجش آموزش پزشکی شروع شد.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی که از روز یکشنبه ۹ بهمن ماه شروع شده بود، ۲۱ بهمن ماه به پایان رسید. مرکز سنجش آموزش پزشکی امکان ثبت نام مجدد و ویرایش اطلاعات برای جاماندگان داوطلبان این آزمون را فراهم نمود. متقاضیان از امروز ۵ تا ۸ اسفند ماه جاری می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

منابع آزمون به همراه سایر ضوابط و اطلاعات تکمیلی در زمان ثبت نام از جانب مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام خواهد شد و داوطلبان متقاضی ملزم هستند جهت اطلاع از آخرین تغییرات، هر هفته سامانه مرکز سنجش را ملاحظه کنند.

همچنین مدارک مورد پذیرش، دروس امتحانی و ضرایب در ارتباط با رشته های آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی درج شده است.

دارا بودن دانشنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی گروه پزشکی و مدارک بالاتر متناسب با رشته تحصیلی مورد تقاضا در رشته های امتحانی کارشناسی ارشد بر مبنای مدارک مورد پذیرش هر رشته امتحانی از یکی از دانشگاه های داخل یا خارج از کشور حسب تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری و یا گواهی در خصوص فارغ التحصیل حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور توسط دانشگاه مربوطه برای دانشجویان سال آخر دانشجویان که حداکثر تا تاریخ فوق فارغ التحصیل شوند مجاز به شرکت در این آزمون هستند.

افرادی که پس از تاریخ مذکور فارغ التحصیل شوند، مجاز به شرکت در آزمون نیستند. همینطور رشته های مصوب شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی از راه سامانه آن دبیرخانه قابل رویت است. همینطور بنا بر اعلام دبیرخانه شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی، رشته های در ارتباط با حوزه سلامت دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تایید وزارت بهداشت نیست. در هر مرحله از روند برگزاری آزمون شامل بررسی مدارک، اعلام نتایج، پذیرش و دوره تحصیل، از روند سنجش حذف و از ادامه تحصیل محروم خواهند شد.

به عنوان مثال اگر دانش آموخته رشته هوشبری، مجموعه امتحانی پرستاری را انتخاب نموده و بعد از شرکت در آزمون مجاز به انتخاب رشته محل شود، در صورت داشتن سایر شرایط، فقط مجاز به انتخاب و تحصیل در رشته محل های دو رشته پرستاری مراقبت های ویژه و ویژه نوزادان از مجموعه پرستاری می باشد.

طبق مصوبه یازدهمین جلسه شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی، دارندگان مدرک معادل، گواهی اتمام دوره، دارندگان میانگین کل کمتر از ۱۲ در مقطع کارشناسی و همینطور دارندگان مدرک تحصیلی که از راه آزمون داخلی پذیرفته شده و این مدارک صرفا دارای ارزش استخدامی است (بدلیل عدم احراز شرایط بند -۳-۲ آئین نامه آموزشی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته مصوب چهل و سومین جلسه شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی) مجاز به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های علوم پزشکی نیستند.

طبق مصوبه شورایعالی انقالب فرهنگی، کلیه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سالهای ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ به دوره های مذکور راه یافته اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری، برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی تحصیلی بالاتر برخوردار می گردند.

عدم اشتغال به تحصیل همزمان در دوره های کارشناسی ارشد و یا سایر مقاطع تحصیلی در همان دانشگاه و یا دانشگاه های دیگر و سایر موسسات آموزشی و تحقیقاتی کشور(بر اساس آئین نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته مصوب ۴۳ مین جلسه شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی). بنا بر اعلام دبیرخانه شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی ممنوعیت تحصیل همزمان در دوره های کارشناسی ارشد صرفا جهت دوره حضوری بوده و جهت دوره غیر حضوری مجازی، این ممنوعیت وجود ندارد.

بر مبنای مصوبه هفتاد و هفتمین جلسه شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی دانشجوی دوره کارشناسی ارشد که از تحصیل محروم یا از ادامه تحصیل منصرف می شود، بعد از تسویه حساب با دانشگاه محل تحصیل خود، با رعایت شرایطی می تواند مجدداً در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته شرکت نماید.

بر اساس مصوبه ۱۷ امین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو وزارت بهداشت کلیه پذیرفته شدگان سنوات قبل که متقاضی ثبت نام و شرکت در این آزمون هستند، در صورت ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده، باید تا زمان قبولی در این آزمون، انصراف دهند. بدیهی است در صورتی که دانشجویان این امر را رعایت نکنند، ضمن لغو قبولی، طبق مقررات با فرد خاطی برخورد خواهد شد.

منبع:

1402/12/07
09:47:20
5.0 / 5
269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پرتو بلاگ Parto Blog