پرتو بلاگ

اعلام ظرفیت پذیرش بومی متقاضیان آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی

اعلام ظرفیت پذیرش بومی متقاضیان آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی

پرتوبلاگ: جزئیات ظرفیت پذیرش بومی با اولویت مناطق محروم، متقاضیان چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی رشته های بالینی اعلام گردید.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا؛ بنا بر اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی؛ تمامی افراد شرکت کننده در چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی رشته های بالینی می توانند از فردا سه شنبه ۲۲ اسفند تا یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ نسبت به انتخاب محل اقدام نمایند.
داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل باید با وارد کردن کد رهگیری و بادر نظر گرفتن جدول ظرفیت نهایی آزمون و جدول ظرفیت پذیرش بومی با اولویت مناطق محروم نسبت به انتخاب اولویت های محل تحصیل خود اقدام نمایند.
جدول ظرفیت پذیرش بومی با اولویت مناطق محروم، که نشان دهنده نیاز هر استان یا شهرستان به سهمیه بومی مناطق محروم در رشته های مختلف مورد نیاز است بوسیله پایگاه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل دسترسی است.
به عنوان مثال: اگر شما متقاضی رشته گوارش و کبد بالغین هستید و بومی استان فارس 2 می باشید، در فرم انتخاب رشته محل علاوه بر انتخاب دانشگاهها، می بایست محل تعهد یک و یا چند مورد بدلخواه از جهرم، فسا، و الرستان را انتخاب نمایند.
داوطلبان با سهمیه بومی که اقدام به انتخاب کد رشته محل های مناطق محروم می کنند، لازم است علاوه بر انتخاب دانشگاه محل تحصیل، محل تعهد خود مبتنی بر استان محل تعهد را نیز انتخاب کنند. داوطلبان دارای سهمیه بومی باید توجه نمایند تنها در صورتی می توانند رشته محلی را بصورت محروم انتخاب کنند که در جدول ظرفیت پذیرش بومی با اولویت مناطق محروم، استان محل تعهد ایشان در رشته آنها اعلام نیاز کرده باشد و می توانند محل تحصیل را به دلخواه در تمامی دانشگاه های اعلام شده انتخاب کنند.
منبع:

1402/12/23
10:43:12
5.0 / 5
205
تگهای خبر: اینترنت , پزشكی , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پرتو بلاگ Parto Blog