پرتو بلاگ

اعلام آمار مجازین و ظرفیت پذیرش كنكور

اعلام آمار مجازین و ظرفیت پذیرش كنكور

سخنگوی سازمان سنجش آموزش كشور از پذیرش بیش 175 هزار داوطلب در رشته های با آزمون كنكور آگاهی داد و اظهار داشت: نتایج اولیه آزمون سراسری سال 1399 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش كشور قابل مشاهده می باشد.


فاطمه زرین آمیزی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۹ به صورت کارنامه تهیه و بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org قرار گرفت و انتخاب رشته مجازین کنکور از روز چهارشنبه دوم مهر شروع می شود و تا روز شنبه پنجم این ماه ادامه دارد.
ایشان سپس با تاکید بر اینکه ۱۷۵ هزار و ۸۴۹ داوطلب در رشته های با آزمون کنکور پذیرفته خواهند شد، اشاره کرد: داوطلبان باید دقت داشته باشند در صورت اتمام پروسه انتخاب رشته، حتما شماره رسید ۱۵ رقمی توسط سیستم در اختیار کاربر قرار می گیرد.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: داوطلب در صورت انتخاب رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی امسال باید این رشته ها را در فرم انتخاب رشته سازمان سنجش وارد کند.
زرین اشاره کرد: در گروه آزمایشی ریاضی و فنی تعداد ۱۲۵ هزار و ۴۲۰ داوطلب، در گروه آزمایشی تجربی تعداد ۳۵۲ هزار و ۹۲۳ نفر، در گروه آزمایشی علوم انسانی ۳۱۴ هزار و ۴۷۱ داوطلب، در گروه آزمایشی هنر ۸۰ هزار و ۸۶ داوطلب و در گروه آزمایشی زبان نیز تعداد ۱۲۹ هزار و ۵۰۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.
او در آخر اظهار نمود: از عصر روز دوشنبه ۳۱ شهریور پاسخنامه و کلید نهایی سؤالات آزمون برای رتبه های زیر ۱۰۰ هزار کشوری در گروه های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و رتبه های زیر ۲۰ هزار کشوری در گروه های هنر و زبان های خارجی داوطلبان روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.1399/06/30
23:40:33
5.0 / 5
929
تگهای خبر: پزشكی , دانشگاه , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پرتو بلاگ Parto Blog