پرتو بلاگ
رئیس دانشگاه الزهرا خبر داد

پذیرش بدون آزمون در مقطع كارشناسی نداریم

پذیرش بدون آزمون در مقطع كارشناسی نداریم

به گزارش پرتوبلاگ رئیس دانشگاه الزهرا با تاكید بر اینكه در مقطع كارشناسی پذیرش برپایه سوابق تحصیلی و بدون آزمون نداریم، اظهار داشت: در مقطع تحصیلات تكمیلی برخی از دانشجویان برپایه آئین نامه استعداد درخشان در دانشگاه پذیرش خواهند شد.


دکتر مهناز ملانظری در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به تشریح مهم ترین برنامه های دانشگاه الزهرا در سال تحصیلی جاری پرداخت واظهار کرد: ما در ترم تحصیلی جاری حدودا بخش زیاد یعنی 90 درصد از آموزش دروس دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری رو در صورت تایید گروه ها به شکل مجازی عرضه می دهیم اما آموزش دانشجویان دوره کارشناسی هم به شکل صددرصد مجازی عرضه می شود.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: خوابگاه های دانشگاه الزهرا آمادگی پذیرایی از دانشجویانی که مقرر است به شکل حضوری در این دانشگاه آموزش ببینند را دارد و تمهیدات به شکلی صورت می گیرد که نهایتا در هر اتاق دو دانشجو اسکان داده شوند.
رئیس دانشگاه الزهرا همینطور تاکید کرد: با عنایت به تاکید وزیر علوم در مورد آموزش دانشجویان جدیدالورود این پذیرفته شدگان باید با فضای دانشگاه آشنایی داشته باشند، ما هم یک سری نشست های اولیه با اساتید پیشبینی کردیم تا این دانشجویان بتوانند در دانشگاه حضور پیدا کنند اما پس از آشنایی با محیط دانشگاه ادامه کلاس های این افراد به شکل مجازی خواهد بود. در واقع این دانشجویان حدود چند هفته ای به شکل حضوری در دانشگاه حاضر خواهند شد.
دکتر ملانظری تاکید کرد: اگر دانشجویان جدیدالورود ما از خارج از تهران یا شهرستان ها باشند طبیعتا سازوکار اسکان آنها در محیط های خوابگاهی هم فراهم گشته است.
وی با تاکید بر اینکه حدود ۲۰۰۰ نفر دانشجوی جدیدالورود سال جاری وارد دانشگاه الزهرا خواهند شد، اظهار داشت: در مجموع در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حدود ۲۵۰۰ دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه الزهرا داریم.
رئیس دانشگاه الزهرا همینطور با تاکید بر اینکه رشته های روزانه ای برای پذیرش بدون آزمون در دانشگاه ها نداریم، اظهار داشت: یکسری از گروه ها برای پذیرش دانشجو برپایه آئین نامه استعداد درخشان اعلام آمادگی کردند اما در مقطع کارشناسی رشته های بدون آزمون نخواهیم داشت.
او همینطور تصریح کرد: بخش زیادی از فعالیتهای آموزشگاهی و کارگاهی دانشجویان به شکل مجازی عرضه خواهد شد. در واقع تجربه عرضه این گونه آموزش ها از ترم گذشته کسب شده است اما تعداد کمی از دروس عملی که مربوط به دانشکده هنر و مهندسی است به صورت حضوری برگزار می شود.
منبع:

1399/07/04
12:18:34
5.0 / 5
1084
تگهای خبر: دانشگاه , فضا
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog