پرتو بلاگ

مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد پزشكی تمدید گردید

مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد پزشكی تمدید گردید

به گزارش پرتوبلاگ مهلت انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون كارشناسی ارشد رشته های علوم پزشكی به مدت دو روز دیگر تمدید گردید.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی؛ انتخاب رشته داوطلبان مجاز در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ از روز دوشنبه ۳۱ شهریور ماه سالجاری شروع شده بود و قرار بود روز گذشته جمعه چهارم مهر ماه سالجاری آخر بپذیرد مجدد به مدت دو روز دیگر تمدید گردید.
بر این اساس داوطلبان از ساعت ۱۰ فردا یکشنبه تا ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۷ مهرماه فرصت خواهند داشت با آگاهی از وضعیت علمی خود، انتخاب رشته خویش را تکمیل کنند. همزمان ویرایش انتخاب محل تحصیل هم امکانپذیر است.
همینطور ظرفیت پذیرش دانشگاه های پذیرنده دانشجو مجانی و شهریه ای در دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت بهداشت ۴۰۲۰ نفر است که از این تعداد ۲۸۷۰ نفر ظرفیت دوره های روزانه دانشگاه های علوم پزشکی است و ۱۸۵۰نفر ظرفیت به شهریه پردازها اختصاص دارد.
افرادی که مجاز به انتخاب رشته محل در سهمیه رزمندگان شده ولی طبق مندرجات کارنامه، سهمیه رزمندگی آنها تایید نشده است، برای آخرین بار فرصت داده می شود تا در صورت قبولی در آزمون، مدرک معتبر صادر شده از دفتر مرکزی نهاد مربوطه مسقر تهران را به دانشگاه ارائه نمایند. در غیر اینصورت قبولی آنها لغو و بعنوان متخلف محسوب شده و طبق ضوابط با آنها برخورد خواهد شد.
همینطور کارنامه و پاسخنامه هر داوطلب شرکت کننده در جلسه آزمون با کد رهگیری، فقط از راه سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس http: //sanjeshp.ir قابل رویت و دریافت است.
افرادی که کد رهگیری خویش را فراموش کرده اند از راه گزینه فراموشی کد رهگیری اقدام نمایند تا کد به موبایل یا ایمیل مندرج در فرم ثبت نام شان ارسال شود. داوطلبانی که در ۲ گروه مختلف در جلسه آزمون شرکت کرده اند دارای ۲ پاسخنامه با شماره داوطلبی متفاوت هستند که هر دو قابل رویت است. کارنامه بر مبنای نمرات اکتسابی داوطلب صادر گردیده است و صدور کارنامه به مفهوم احراز شرایط آن رشته یا پذیرفته شدن داوطلب نیست.
داوطلب ملزم است درصورت مجاز بودن در زمان مقرر، نسبت به انتخاب رشته محل تحصیل خود اقدام نماید. فردی که تمایل به انتخاب رشته محل نداشته و انجام ندهد، به منزله انصراف بوده و متعاقباً اقدامی میسر نیست. در هر مرحله از آزمون (قبل یا پس از پذیرش، طی دوره تحصیل و...) در صورت وجود مغایرت در اطلاعات مندرج در فرم ثبت نام، نوع سهمیه، مدارک و سایر موارد عرضه شده توسط داوطلب و یا ناقص و یا ناخوانا بودن مدارک یا ارسال اسکن مدرک ناصحیح، توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی طبق ضوابط اقدام لازم به عمل خواهد آمد.
البته در صورت محرز شدن تقلب و تخلف در هر مرحله از آزمون یا حین تحصیل علاوه بر محروم شدن فرد در هر مرحله از تحصیل، متخلف به هیئت بدوی رسیدگی به تقلب و تخلف آزمونها وزارت متبوع (بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی) معرفی خواهد شد.
ثبت نام معدل مقطع کارشناسی، به میزان ۲۰ درصد در نمره کل تراز موثر است. با عنایت به اختلاف سطح معدل فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف سراسر کشور، ابتدا نمره معدل داوطلبان با بهره گیری از روش علمی تراز می شود.

منبع:

1399/07/06
13:28:24
5.0 / 5
1056
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پرتو بلاگ Parto Blog