پرتو بلاگ
در گزارش پرتوبلاگ اعلام شد؛

مقارنه هلال ماه و زهره فردا در آسمان ایران

مقارنه هلال ماه و زهره فردا در آسمان ایران

به گزارش پرتوبلاگ كارشناس نجوم از امكان رصد سیاره زهره و هلال ماه در فردا قبل از طلوع خورشید اطلاع داد و اظهار داشت: این همنشینی فرصت خوبی برای عكاسی فراهم می آورد.خسرو جعفری زاده در مورد همنشینی هلال ماه با سیاره زهره به خبرنگار مهر اظهار داشت: صبحگاه روز جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ قبل از طلوع خورشید هلال ماه و سیاره زهره در کنار یکدیگر قرار می گیرند که به این رویداد همنشینی یا مقارنه می گویند.
وی اضافه کرد: سیاره ناهید و هلال ماه در ساعت ۴: ۱۵ دقیقه به وقت تهران از افق شرقی طلوع می کنند و کمی بعد از آن با ارتفاع گرفتن از افق به راحتی قابل رؤیت هستند و این رویداد در تمام نقاط ایران قابل رؤیت و رصد است.
این کارشناس نجوم ضمن اشاره به زمان رصد در ایران اظهار داشت: این دو جرم آسمانی در شهرهای غربی ایران کمی دیرتر طلوع می کنند و در شهرهای شرقی ایران زودتر از زمان گفته شده طلوع خواهند کرد.
وی اضافه کرد: به منظور رصد این همنشینی، نیازی به ابزار رصدی نیست و با چشم غیر مسلح دیده می شوند. کافی است کمی بعد از طلوع این دو جرم آسمانی، به سمت شرق ایستاده و در بالای افق همنشینی را رصد کرد.
مدیر باشگاه نجوم تهران با تکیه بر اینکه رصد این همنشینی امکان عکاسی نمای باز را برای علاقمندان فراهم می سازد، تصریح کرد: جدایی زاویه از ماه و سیاره زهره در زمان رصد و همنشینی، حدود ۳.۱ درجه است.
به گفته جعفری زاده، فاز ماه ۷ درصد و درخشندگی سیاره زهره منفی ۴ است که به وضوح می توان هر دو را رصد کرد.
وی اظهار داشت: این همنشینی را می توان تا زمان طلوع خورشید در آسمان رصد کرد.


منبع:

1399/08/26
20:23:27
5.0 / 5
1009
تگهای خبر: سیاره
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog