پرتو بلاگ

جزئیات برگزاری ترم تابستانی دانشگاه پیام نور اعلام گردید

جزئیات برگزاری ترم تابستانی دانشگاه پیام نور اعلام گردید

دستورالعمل نحوه برگزاری ترم تابستان سال تحصیلی 99-98 برای دانشجویان دوره های كارشناسی و كارشناسی ارشد اعلام گردید.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، طبق این دستورالعمل، انتخاب واحد دانشجویان از تاریخ ۱۶ تا ۲۳ تیرماه ۹۹ بوسیله سامانه جامع آموزشی گلستان و مطابق برنامه زمان بندی شده برای دانشجویان دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد انجام می شود.
پذیرش و ثبت نام دانشجویان میهمان از سایر دانشگاه ها تا تاریخ ۹۹/۰۴/۱۷ در مراکز/ واحدهای مجری امکانپذیر است.
دروس نظری قابل ارائه در این دوره فقط به صورت الکترونیکی و در سطح کشور/ منطقه (صرفا بر روی سامانه های آموزش الکترونیکی استانی یا دفتر آموزش های آزاد و چند رسانه ای) ارائه می شود. ارائه دروس در بسترهای دیگر مجاز نیست. به تشخیص رئیس منطقه، حسب لزوم، ارائه دروس الکترونیکی به صورت استانی مجاز است.
ارائه دروس به شیوه خودخوان مجاز نیست.
تمام دروس دارای نمره میان ترم بوده و تاریخ برگزاری کلاس ها از تاریخ ۲۴ تیر تا ۲۴ مردادماه خواهد بود.
دروس قابل ارائه در دوره تابستانی به شرح زیر است:
۶-۱- دروس نظری نیمسال ۶ و بالاتر مقطع کارشناسی پیوسته
۶-۲- دروس نظری نیمسال ۴ و بالاتر و جبرانی مقطع کارشناسی ناپیوسته
۶-۳- درس جزء سی ام قرآن کریم مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
۶-۴- کلیه دروس عمومی مقطع کارشناسی (درس زبان عمومی و فارسی عمومی مقطع کارشناسی فقط به صورت کشوری در مرکز آموزش الکترونیکی ۵۳۰۸ ارائه می شود)
۶-۵- دروس تربیت بدنی، ورزش ۱، دروس تربیت بدنی ویژه و ورزش ویژه برای دانشجویان دارای شرایط خاص مطابق مقررات برای مقطع کارشناسی (در صورت وجود امکانات در مراکز و با رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا)
۶-۶- دروس کارآموزی، کارورزی و پروژه مقطع کارشناسی (در صورت وجود امکانات در مراکز و با رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا)
۶-۷- دروس دانشپذیری ارائه شده در دفترچه فراگیر نوبت بیستم مقطع کارشناسی ارشد
۶-۸- دروس جبرانی مقطع کارشناسی ارشد، فقط شامل دروسی که در جدول دروس جبرانی در انتهای برنامه ارائه دروس (ترمی) در هر رشته اعلام شده است.
۶-۹- دروس جایگزین پایان نامه، ویژه دانشجویان آموزش محور مقطع کارشناسی ارشد
۶-۱۰- تمدید پایان نامه (پایان نامه ادامه دار)
۶-۱۱- انتخاب دروس ارائه شده با کد مشترک و دارای تاریخ امتحان، برای رشته هایی که این دروس در نیمسال های پایین تر آنها قرار دارد بلامانع است.
دانشجویانی که واجد شرایط معرفی به استاد می باشند (به استثناء دروس عملی) می توانند دروس مورد نظر را بوسیله پیشخوان سامانه جامع گلستان در کلیه مراکز/ واحدها (در قالب تاریخ های اعلام در تقویم آموزشی) درخواست نمایند.
در برگزاری کلاس ها حتی الامکان از عضو مدعو و مدرس مدعو استفاده نشود.
دوره تابستانی در مراکز برون مرزی دانشگاه ارائه نمی گردد.
سقف تعداد واحد قابل انتخاب برای هر دانشجو ۸ واحد (با رعایت حداکثر یک عنوان دروس معارف اسلامی برای دانشجویان مقطع کارشناسی) است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دانشجویان مقطع کارشناسی که با حدکثر ۸ واحد درسی (با رعایت مقررات ستاندن فقط یک درس معارف) دانش آموخته می شوند، در صورت عدم ارائه دروس در دانشگاه می توانند دروس مورد نظر را در سایر دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت میهمان ستاندن کرده و بگذرانند. لازم است مرکز/واحد ذیربط پیش از موافقت، نسبت به بررسی سرفصل دروس و اطمینان از واحدهای باقی مانده دقت لازم را به عمل آورند.
رعایت پیش نیاز دروس الزامی است.
حذف و اضافه دروس در دوره تابستانی امکانپذیر نیست.
برگزاری امتحانات از تاریخ ۲۶ مرداد تا ۴ شهریور ۹۹ در سه نوبت با ساعات ۸ تا ۱۰، ۱۰: ۳۰ تا ۱۲: ۳۰، ۱۳: ۳۰ تا ۱۴: ۳۰ طبق تقویم امتحانات برگزار می گردد.
ارزشیابی دروس مطابق دستورالعمل نیمسال دوم ۹۹-۱۳۹۸ به صورت غیرحضوری انجام می شود.1399/03/26
15:18:22
5.0 / 5
1621
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پرتو بلاگ Parto Blog