پرتو بلاگ
مدیر دفتر برنامه ریزی دانشگاه تربیت مدرس خبر داد

راه اندازی مقطع دكتری رشته حقوق تجارت و سرمایه گذاری بین المللی

راه اندازی مقطع دكتری رشته حقوق تجارت و سرمایه گذاری بین المللی

به گزارش پرتوبلاگ مدیر دفتر برنامه ریزی، گسترش و بازبینی دانشگاه تربیت مدرس از تصویب راه اندازی رشته «حقوق تجارت و سرمایه گذاری بین المللی» برای مقطع دکتری در این دانشگاه اطلاع داد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر سعید مینایی در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس ضمن بیان این مطلب، به اهمیت راه اندازی دوره (میان رشته ای) رشته «حقوق تجارت و سرمایه گذاری بین المللی» در مقطع دکتری اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون این رشته در مقطع دکتری تنها در دانشگاه تهران و شهید بهشتی دایر است و با عنایت به اهمیت حقوق تجارت و نیاز کشور به سرمایه گذاری بین المللی و همکاری چند گروه در این میان رشته ای، راه اندازی آن در دانشگاه حائز اهمیت می باشد.
در ادامه دکتر طباطبایی مسئول راه اندازی رشته «حقوق تجارت و سرمایه گذاری بین المللی» دانشگاه تربیت مدرس علل توجیهی این رشته را برشمرد و اظهار نمود:
مهم ترین هدف از ایجاد این رشته را تربیت حقوقدانان غیر جزیره ای برای کارگشایی در سطوح مختلف از نیازهای کشور همچون کمیسیون های مجلس، وزارتخانه ها و سازمان های ذی ربط و کمک در پروژه های سرمایه گذاری در بخش های دولتی و غیردولتی عنوان نمود.
وی در مورد برنامه درسی مصوب رشته، سابقه عرضه رشته در دانشگاه تربیت مدرس و سایر دانشگاه ها، دروس اصلی و تخصصی رشته، جدول ترم بندی دروس، معرفی کمیته راهبری رشته و طرح مبحث و تصویب آن بعد از اعمال اصلاحات در کمیسیون برنامه ریزی جامع آموزشی و شورای آموزشی دانشگاه مطالبی را عنوان نمود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس؛ بعد از بررسی مبحث از جانب اعضای شورا، راه اندازی دوره (میان رشته ای) رشته «حقوق تجارت و سرمایه گذاری بین المللی» در مقطع دکتری با اکثریت آرا به تصویب رسید.1399/11/05
21:45:09
0.0 / 5
722
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog