پرتو بلاگ

تلاش استرالیا برای كاهش مشكلات كرونا در بخش دانشگاهی

تلاش استرالیا برای كاهش مشكلات كرونا در بخش دانشگاهی

پرتوبلاگ: هم اکنون، اقتصاد استرالیا در حال رهایی از مشکلات به وجود آمده ناشی از پاندمی ˮکووید-19ˮ است اما ظاهرا یک بخش مقرر است همچنان عقب بماند و آن دانشگاه ها هستند.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دانشگاه های این کشور نگران هستند که یک سال دیگر را نیز متحمل لطمه های اقتصادی ناشی از این پاندمی باشند. چونکه بخش پذیرش دانشجویان بین المللی این کشور حدودا غیرفعال است.
بخش دانشگاهی استرالیا سال هاست که به درآمد حاصل از حضور دانشجویان خارجی در این کشور متکی بوده است. اما هم اکنون این دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل به استرالیا سفر نمی کنند.
درست دو سال پیش بود که بخش دانشگاهی استرالیا حدود ۳۷ میلیارد دلار درآمد کسب نمود. اما طبق آخرین گزارشات پخش شده، سال گذشته، این درآمد ۱.۸ میلیارد دلار کم شد و حداقل ۱۷ هزار و ۳۰۰ شغل پاره وقت و تمام وقت از بین رفت.
از زمانی که استرالیا مرزهای بین المللی خودرا به روی دانشجویان خارجی بسته، تنها ۶۳ دانشجو از از خارج از مرزهای این کشور به استرالیا بازگشتند.
دانشگاه "چارلز داروین" بعد از چند ماه مذاکره در ماه نوامبر توافق کرد که هواپیمایی از سنگاپور به این کشور پرواز داشته باشد.
دانشجویانی که از چین، هنگ کنگ، ژاپن، ویتنام و اندونزی خودرا به سنگاپو رسانده بودند، باید پیش از سوار شدن به هواپیما تست "کووید-۱۹" می دادند و دو هفته قرنطینه می شدند.
صدها دانشجوی بین المللی قصد ورود به استرالیا را دارند اما محدودیت های ورود و شیوع کروناویروس، موافقت دولت ها برای قرنطینه دانشجویان را نا ممکن کرده است.
با این حال، دانشگاه چارلز داروین در حال مذاکره برای بازگرداندن ۷۰۰ دانشجو از طیف وسیعی از کشورها است.
وزیر آموزش و پرورش استرالیا نیز آگاهی داد که الان بیشتر دانشگاه ها در بیشتر ایالت ها در حال برنامه ریزی برای بازگرداندن تعدادی از دانشجویان خارجی هستند اما هنوز هیچ چیز نهایی نشده است.
آموزش سومین صادرات بزرگ استرالیا است و تا زمانی که مرزهای بین المللی باردیگر بازگشایی نشود، دانشگاه ها با مشکلات اقصادی مواجه خواهند بود.
منبع:

1399/11/17
17:08:34
0.0 / 5
530
تگهای خبر: اقتصاد , دانشگاه
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

پرتو بلاگ Parto Blog