پرتو بلاگ

فارغ التحصیلی دانشجویی كه در ۱۳ سالگی تازه خواندن را آموخت!

فارغ التحصیلی دانشجویی كه در ۱۳ سالگی تازه خواندن را آموخت!

یک دانشجوی انگلیسی که به سبب وجود یک اختلال، تا 13 سالگی توانایی خواندن نداشت، موفق شد در 22 سالگی از دانشگاه فارغ التحصیل شود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از آی نیوز، این فرد که "ویلیام کارتر" نام دارد، تا ۱۳ سالگی توانایی خواندن و نوشتن نداشت ولی توانست در رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل از دانشگاه "بریستول" فارغ التحصیل شود.
وی الان در حال تحصیل در مقطع دکتری جغرافیایی سیاسی دانشگاه کالیفرنیا برکلی است.
کارتر زمانی که در دوره متوسطه بود، گرفتار خوانش پریشی بود و همیشه در مدرسه جا می ماند. چون او از دیگر دانش آموزان عقب می ماند، احساس تنهایی می کرد و به بخش خدمات بهداشت روانی فرستاده می شد. هدف از گذراندن این دوره ها این بود که مبادا کارتر به علت مشکلاتش و مورد تمسخر قرار گرفتن دیگر دانشجویان، به یک مجرم تبدیل نشود.
او در دبیرستان ناامیدانه تلاش می کرد که خواندن و نوشتن را بیاموزد ولی شکست می خورد. سرانجام او تحت نظر یک متخصص قرار گرفت و تشخیص داده شد که گرفتار خوانش پریشی است.
خوانش پریشی یک اصطلاح عام برای تشریح معلولیت آموزشی است. این اختلال سبب اختلال در روان خوانی یا درک مطلب می شود و می تواند خودرا بعنوان یک مشکل در ارتباط با واج خوانی، و رمزگشایی، دیکته، مهارت شنوایی، حافظه کوتاه مدت، یا نامگذاری سریع آشکار کند.
وی در دوران حضور خود در دانشگاه بریستول در کنفرانس های بین المللی شرکت کرد و در پارلمان اروپا سخنرانی کرد و جوایز مختلفی را برای عملکرد علمی خود دریافت کرد.
وی با تلاش بسیار توانست نمرات بالایی دریافت کند و برنده جایزه دستاوردهای کودکان سیاه پوست شد.
کارتر که الان ۲۲ سال دارد، اظهار داشت: یادگیری نحوه خواندن و نوشتن، جهان را برای من قابل فهم کرد.1399/12/18
11:09:23
0.0 / 5
751
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog