پرتو بلاگ
مدیر كل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم خبر داد:

برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه ها و مراكز پژوهشی در فروردین ۱۴۰۰

برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه ها و مراكز پژوهشی در فروردین ۱۴۰۰

پرتوبلاگ: دکتر اباصلت خراسانی، مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری در فروردین ماه سال آینده آگاهی داد.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر خراسانی با بیان این خبر عنوان کرد: با پی گیری ها و نیاز سنجی هایی که ستاد وزارت علوم انجام داده، نیروهای مورد نیاز دانشگاه ها، موسسات پژوهشی و پارک های علم و فناوری نزدیک به سه هزار نفر است که عمدتا در رشته های فنی، تخصصی و آزمایشگاهی استخدام می شوند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون در رشته های عمومی جذب نیرو نداریم، اضافه کرد: در این راستا سازمان اداری و استخدامی کشور با ۱۹۸۰ مجوز استخدام برای مراکز آموزش عالی موافقت کرده و سازمان برنامه و بودجه نیز ۱۹۵۰ مجوز استخدامی را تامین اعتبار کرده است.

دکتر خراسانی اضافه کرد: به حمدالله فروردین ماه آزمون سراسری استخدام پیمانی غیرهیئت علمی را برای کل دانشگاه ها و مراکز پژوهشی برگزار می نماییم و انتظارمان این است که افراد پذیرفته شده در آزمون در ماه های اردیبهشت و خرداد کار مصاحبه شان صورت گیرد و از اول تیر ماه در مراکز آموزش عالی و پژوهشی مشغول به کار شوند.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم با اشاره به اینکه پروسه برگزاری آزمون استخدامی بوسیله سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود، عنوان کرد: با جذب این نیروهای متخصص، بخش عظیمی از مشکلاتی که الان در نگهداری، تعمیر و حفظ آزمایشگاه های دانشگاه ها، موسسات پژوهشی و پارک های علم و فناوری سراسر کشور وجود دارد، به صورت اساسی حل می شود.

دکتر خراسانی با اشاره به اینکه تلاش می نماییم در فروردین ماه سال آینده آگهی استخدام منتشر شود، اظهار داشت: با عنایت به این که یک آگهی استخدام هم در اردیبهشت و خرداد سال آینده برای کلیه دستگاههای سراسر کشور منتشر می شود، می خواهیم برای مراکز آموزش عالی و پژوهشی آزمون جداگانه و اختصاصی برگزار گردد.

وی با اشاره به اینکه این آزمون استخدامی به صورت متمرکز خواهد بود، اظهار داشت: سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان امور اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه هم به همراه وزارت علوم پای کار هستند تا انشالله این تکلیف را هرچه سریع تر به انجام رسانیم.

دکتر خراسانی ضمن اشاره به معرفی سه برابر ظرفیت نیروها و اینکه دستگاه ها می توانند با انجام مصاحبه، نیروهای برگزیده خودشان را انتخاب کنند، اضافه کرد: تمام دانشگاه ها نیازسنجی و سهمیه بندی شده اند و بر اساس نیاز و سهمیه ای که به تایید روسای دانشگاه ها و موسسات پژوهشی و پارک های علم و فناوری رسیده، اقدام خواهیم کرد.

بنابراعلام اداره کل روابط عمومی وزارت علوم؛ مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم در آخر با تکیه بر حضور نیروهای شرکتی در این آزمون عنوان کرد: سفارش می نماییم نیروهای شرکتی که واجد شرایط بوده و رشته شغلی شان مرتبط می باشد حتما در این آزمون شرکت نمایند، برای اینکه برای تبدیل وضعیت شان پیش بینی هایی انجام گرفته که بدین سان یکی دیگر از مشکلات آموزش عالی نیز حل می شود.

منبع:

1400/01/01
12:41:59
5.0 / 5
972
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پرتو بلاگ Parto Blog