پرتو بلاگ

كرونا باعث التهاب تیروئید می شود

كرونا باعث التهاب تیروئید می شود

به گزارش پرتوبلاگ ویروس کرونا اثرات جانبی خطرناک گوناگونی دارد که بعضی از آنها شناسایی شده اند. تازه ترین بررسی ها نشان داده است این ویروس باعث التهاب تیروئید هم می شود.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از اسلش گیر، بررسی هایی که در این حوزه توسط مؤسسه پزشکی انداکرین سوسایتی در واشنگتن صورت گرفته نشان داده است در بعضی موارد ابتلاء به ویروس کرونا منجر به التهاب طولانی مدت و غیرعادی تیروئید شده است.
گاهی اوقات برخی ویروس ها باعث وقوع التهابی در تیروئید انسان معروف به تیروئیدیت می شوند. اما این التهاب معمولاً به سرعت برطرف می شود. با این وجود ویروس کرونا در این حوزه هم رفتاری متفاوت با سایر ویروس ها دارد.
اولین بار در بهار سال قبل نشانه هایی از وقوع این پدیده در بین مبتلایان به ویروس کرونا در بیمارستانی در ایتالیا مشاهده شد. حدود ۱۵ درصد از بستری شدگان در این بیمارستان گرفتار تغییرات هورمونی در تیروئید خود شده بودند. تغییرات مورد اشاره با گذشت سه ماه از بهبودی در یک سوم این افراد هنوز پابرجا بود و این امر باعث شگفتی پزشکان شد. التهاب تیروئید در افرادی که به شدت یا در حد متوسط به کرونا مبتلا شده بودند، بیشتر بود.
از جمله اثرات این التهاب میتوان به مختل شدن کارکرد تیروئید، درد در گردن، تب، لرز، و گرما، قرمزی و حساسیت به لمس در گردن، خستگی، افزایش وزن خفیف، خشکی پوست، کاهش تعریق، یبوست، عدم تحمل سرما یا گرما و غیره اشاره نمود.

1400/01/05
00:42:07
5.0 / 5
548
تگهای خبر: پزشكی , سایت
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog