پرتو بلاگ
معاون آموزشی دانشگاه تهران خبر داد

شروع حضوری كلاس های عملی و آزمایشگاهی پس از تعطیلات نوروز

شروع حضوری كلاس های عملی و آزمایشگاهی پس از تعطیلات نوروز

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اعلان اینکه آموزش های عملی دانشجویان این دانشگاه به صورت حضوری و برای تمامی دانشجویان برگزار می شود، اظهار داشت: دانشجویان پس از اختتام تعطیلات نوروز یک هزار و چهارصد طبق زمانبدی اعلام شده در کلاس های عملی و آزمایشگاهی حضور خواهند داشت.


دکتر حسین حسینی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: برمبنای بخشنامه ابلاغی وزارت علوم به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، در ترم جاری کلاس های عملی دانشجویانی که نیاز به حضور در خوابگاه ها نداشته باشند، به صورت حضوری اجرا شود. بر این اساس دانشجویان ساکن تهران می توانند در کلاس های عملی حضور یابند.
ایشان سپس با اعلان اینکه دانشگاه تهران در ترم جاری کلاس های عملی را برای تمامی دانشجویان شامل شهرستانی و تهرانی به صورت حضوری برگزار می نماید، اشاره کرد: برنامه ریزی کردیم که در ترم جاری، کلاس های عملی را به صورت فشرده و حضوری برگزاری نماییم و همه دانشجویان دانشگاه شامل ساکنین تهران و شهرستان در این کلاس ها حضور خواهند داشت.
دکتر حسینی اشاره کرد: دانشجویانی که در کلاس های عملی و آزمایشگاهی حضور پیدا کنند، حتما طبق برنامه زمان بندی شده و در صورت نیاز در خوابگاه اسکان داده خواهند شد. اما مدت برگزاری کلاس های عملی بستگی به نظر استاد دارد و این کلاس ها با تعداد جمعیت کمتری برگزار می گردند.
معاون آموزشی دانشگاه تهران درباره روند تنظیم و تدوین مدل دووجهی دوره های کارشناسی اظهار داشت: در دو سال اخیر کار کارشناسی دقیقی در تنظیم و تدوین برنامه درسی بسته دووجهی انجام شد و تجارب دنیا در این خصوص مورد توجه قرار گرفت. پایه اساس این اقدام حق انتخاب واحدهای درسی را در دوره تحصیل در رشته های دیگر بیشتر از گذشته برای دانشجو فراهم می آورد. عنوانی که ما در دانشگاه تهران برای این برنامه گذاشتیم "مدل دووجهی" است.
وی افزود: در این اقدام برنامه درسی رشته های موجود در مقطع کارشناسی مورد بازبینی قرار می گیرد و قسمتی از واحدهای برنامه یک رشته، یعنی حدود یک ششم واحدهای برنامه به استثنای دروس عمومی با تشخیص گروه و دانشکده از برنامه رشته اصلی کسر و بجای آن یک بسته آموزشی در قالب دروس اختیاری ارائه می شود.
حسینی در آخر اشاره کرد: در یک برنامه آموزشی، مثلاً از ۱۴۰ واحد درسی یک رشته ۲۱ واحد مربوط به دروس عمومی است، اما از ۱۲۰ واحد مربوط به درس های پایه و تخصصی رشته، دانشجو حدود ۱۰۰ واحد از رشته اصلی را می گذراند و بقیه آنرا بعنوان درس های انتخابی از یک رشته دیگر خواهد گذراند. پس گشایش و فضایی برای دانشجو ایجاد می شود تا بتواند در رشته دیگری نیز تحصیل کند که از آن بعنوان «بسته آموزشی فرعی» نام می بریم. واحدهای بسته فرعی با راهنمایی گروه انتخاب دانشجو از سایر رشته های کارشناسی که در دانشگاه اجرا می شود، ستاندن خواهد شد.1400/01/07
15:50:29
5.0 / 5
694
تگهای خبر: دانشگاه , فضا
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog