پرتو بلاگ
طی شبیه سازی ناسا؛

یك سیارك فرضی با زمین برخورد كرد!

یك سیارك فرضی با زمین برخورد كرد!

به گزارش پرتوبلاگ شبیه سازی فرآیند برخورد سیارکی با زمین نشان داد دانش فنی فعلی برای متوقف کردن آن کافی نیست و سیارک فرضی در شرق اروپا با زمین برخورد کرد.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از بیزینس اینسایدر، گروهی از کارشناسان سازمان های فضایی اروپایی و آمریکا آزمایشی به رهبری ناسا انجام دادند و طی یک هفته فرضیه ای را بررسی کردند. طی این فرضیه سیارکی از فاصله ۳۵ میلیون مایلی به سمت زمین نزدیک می شود و احتمالاً تا ۶ ماه دیگر با زمین برخورد می کند.
طی هر روز از این آزمایش، شرکت کنندگان به دانش بیشتری از اندازه سیارک، مسیر حرکت آن و احتمال برخورد آن با زمین دست پیدا کردند. در مرحله بعد آنها با استفاده از دانش فنی خود بررسی هایی انجام دادند تا این سیارک را متوقف کنند.
در نهایت گروه به این نتیجه رسیدند که هیچیک از فناوری های فعلی زمین نمی تواند در بازه زمانی ۶ ماهه از برخورد یک سیارک فرضی با زمین جلوگیری نمایند. در این شبیه سازی سیارک در شرق اروپا با زمین برخورد کرد.
در حال حاضر خطر برخورد هیچ سیارکی با زمین وجود ندارد.
اما حدود دو سوم سیارک هایی با عرض ۴۶۰ فوت یا بیشتر شناسایی نشده اند. سیارکی با این اندازه در صورت برخورد با زمین خرابی زیادی به بار می آورد. بنابراین ناسا و سازمان های فضایی دیگر تلاش دارند برای چنین شرایطی آماده باشند.


منبع:

1400/02/17
12:36:31
5.0 / 5
590
تگهای خبر: سازمان , فضا , فناوری
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog