پرتو بلاگ
توسط تلسكوپ چینی صورت گرفت؛

شناسایی پرانرژی ترین منبع نور جهان

شناسایی پرانرژی ترین منبع نور جهان

به گزارش پرتوبلاگ محققان با استفاده از امکانات یک رصدخانه چینی موفق به شناسایی پرانرژی ترین منبع نور در جهان شدند. این در شرایطی است که هنوز نحوه شکل گیری این منابع نور مشخص نمی باشد.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از انگجت، بررسی هایی که با استفاده از تلسکوپ چینی رصدخانه LHAASO انجام شده نشان داده است پرانرژی ترین منبع نور جهان که تاکنون شناسایی شده حاصل فعالیت ده نقطه مشخص شده در کهکشان راه شیری است که از خود پرتوی گاما ساطع می کنند.
قدرت پرانرژی ترین این نقاط در حدود ۱.۴ کوادریلیون الکترون ولت است. پرانرژی ترین نقطه جهان که قبلاً شناسایی شده بود از خود کمتر از یک کواردیلیون الکترون ولت انرژی ساطع می کرد.
بر همین اساس، کهکشان راه شیری متشکل از شتاب دهنده های ذرات گوناگونی است که سرعت حرکت الکترون ها و پروتون ها را تشدید می کنند و در نتیجه کانون هایی شکل می گیرند که بسیار پرانرژی هستند. کانون های مورد اشاره متشکل از ستاره ها و سحابی های مختلفی هستند که هنوز ماهیت دقیق آنها مشخص نشده است.
قرار است با تکمیل امکانات رصدخانه LHAASO تا اواخر سال ۲۰۲۱ در این حوزه اطلاعات بیشتری جمع آوری شود. در این صورت کانون های پرانرژی بیشتری در جهان شناسایی شده و امید می رود از این طریق اطلاعات گسترده تری در مورد نحوه شکل گیری جهان گردآوری شود.


منبع:

1400/03/04
10:09:28
5.0 / 5
792
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog