پرتو بلاگ
رئیس دانشگاه فرهنگیان:

نظام آموزش باید اولویت نخست در سبد دولت باشد

نظام آموزش باید اولویت نخست در سبد دولت باشد

به گزارش پرتوبلاگ رئیس دانشگاه فرهنگیان، با تاکید بر استمرار نظارت در پروسه آموزش های دانشگاه تصریح اظهار داشت: حرکت به سمت شیوه های نوین کنترل و به گزینی الزامی است و نظام آموزش ما باید در سبد دولت دارای اولویت نخست باشد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر حسین خنیفر، در هفتمین نشست شورای تخصصی نظارت دانشگاه، با اشاره به پذیرش یک هزار و ۲۹۲ نفر دانشجو معلم برخوردار از رتبه زیر هزار در دانشگاه، توجه بیش از پیش به کیفیت پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان طی سالهای اخیر را از اهم موارد برشمرد و اظهار داشت: باید بتوانیم با پرورش دانشجو معلمانی کارآمد و مفید ۳۰ سال آتی آموزش و پرورش کشور را به دست این افراد تضمین نماییم.
دکتر خنیفر، امنیت، بهداشت، خوراک و پوشاک و آموزش عمومی را همچون اولویت های مهم کشورها پس از سال ۱۹۴۵ اعلام نمود و اظهار داشت: اساسا با در اختیار بودن این امکانات زمینه پیشرفت کشورها نیز مهیا می شود.
وی همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای تامین و جذب اعضای هیات علمی مورد نیاز دانشگاه فرهنگیان را به نسبت دانشجو معلم این دانشگاه لازم و ضروری خواند و اظهار داشت: بهره مندی بموقع از اعضای هیات علمی، ارتقای کیفیت آموزش و همین طور تقویت دانشگاه فرهنگیان برای کارآمدی دستگاه تعلیم و تربیت کشور را به همراه دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، این مقام مسئول، در ادامه در ارتباط با آینده پژوهی اضافه کرد: در آینده پژوهی، ما منتظر زمان نیستیم، چونکه خود ما زمان ساز هستیم. آینده چیزی است که ایجاد می شود و سازنده آن بشر است. برای ساخت آینده ای درست نیز نیازمند اطلاعات، درایت و جرات هستیم.
دبیر هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، با اشاره به تغییر نظام آموزشی پس از سال ۱۹۶۰ با تاکید بر نظام صلاحیت حرفه ای گفت: توجه بیش از پیش به تربیت معلم، حرمت و حقوق معلم حقیقتی انکارناپذیر است.
وی، مجهز شدن مدارس کشور به وسایل آموزشی را از اهم موارد برشمرد و اضافه کرد: فعالیت در این خصوص علاوه بر افزایش سرعت و پایداری یادگیری در دانش آموز به روز بودن معلم و علاقمندی وی به امر آموزش را به دنبال دارد.
دکتر خنیفر، در آخر نظارت را عامل مهم ریل گذاری و تعیین کننده نقشه راه آینده دانشگاه معرفی و اشاره کرد: فعالیت ها و گزارش های تنظیم شده در معاونت نظارت اقدامی مهم در امتداد کمک به اتخاذ تصمیم های مدیریتی در دانشگاه است.
منبع:

1400/03/06
13:51:35
5.0 / 5
697
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پرتو بلاگ Parto Blog