پرتو بلاگ
رئیس دانشگاه صنعتی شریف خبر داد

ورودی های جدید، مهر ماه در دانشگاه ها حضور نمی یابند

ورودی های جدید، مهر ماه در دانشگاه ها حضور نمی یابند

به گزارش پرتوبلاگ رئیس دانشگاه صنعتی شریف با تکیه بر این که دانشجویان ورودی های جدید از مهر در دانشگاه ها حضور فیزیکی نخواهند یافت، اظهار داشت: تا آخر پائیز تمامی دانشجویان کشور واکسینه می شوند و بر این اساس ترم دوم سال تحصیلی جدید برای همه دانشجویان حضوری خواهد بود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر محمود فتوحی در سی و دومین اجلاس روسای دانشگاه های بزرگ که امروز در دانشگاه خواجه نصیر درحال برگزاری است با تاکید بر این که آرزوی ما حضور فیزیکی بیشتر دانشجویان در دانشگاه ها است، اظهار داشت: هم اکنون اغلب دانشجویان ما بخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه حضور فیزیکی دارند و می توانیم بگوییم و حتی خوابگاه های دانشگاه هم فعال است و دانشجویان با رعایت پروتکلهای بهداشتی در این مراکز اسکان یافتند.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: ما اخیراً جلسه ای را به همراه بعضی از دانشگاه های دو حوزه بهداشت و علوم به همراه مسئولین معاونت فرهنگی و آموزشی در وزارت بهداشت جلسه ای با معاون بهداشتی برگزار کردیم و خواهان افزایش حضور دانشجویان در دانشگاه ها شدیم تا راهکارها و فرایندهای حضور فیزیکی دانشجویان از آغاز مهر در دانشگاه ها را بررسی نماییم.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف همینطور تصریح کرد: ما در جلسه با مسؤلان وزارت بهداشت تاکید کردیم که همه دانشگاه ها باید تلاش کنند به سمت حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه ها حرکت کنند یعنی همه دانشگاه ها باید بگونه ای برنامه ریزی کنند که از اول مهر ماه حضور دانشجویان در دانشگاه ها بیشتر باشد. بخصوص این که هم اکنون بعضی از دانشجویان بخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی های سال ۹۸ و ۹۹ به سمتی حرکت می کنند که امکان دارد بدون دیدن دانشگاه فارغ التحصیل شوند.
دکتر فتوحی تاکید کرد: در جلسه با وزارت بهداشت تاکید شد که حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو در کشور مشغول تحصیل هستند و حدود ۸۷ هزار استاد و ۱۰۰ هزار فارغ التحصیل در کشور داریم. بر این اساس بدون واکسیناسیون امکان افزایش حضور دانشجویان در دانشگاه ها امکان پذیر نیست.
وی اظهار داشت: وزارت بهداشت تصریح کرد تا شهریور ماه همه اساتید و کارمندان دانشگاه ها واکسینه خواهند شد چون که هر دانشجویی از مهرماه به هر تعدادی در دانشگاه حضور داشته باشد باید همه اساتید و کارمندان واکسینه شوند. علاوه بر آن تا آخر شهریورماه حدود ۵۰۰ هزار دانشجو واکسینه خواهد شد و باید دو وزارت علوم و بهداشت هماهنگی داشته باشند تا مشخص شود تا چه سطحی از این دانشجویان واکسینه خواهند شد.
وی ادامه داد: پیشنهاد ما این است که دانشگاه ها ابتدا واکسیناسیون دانشجویان را از دانشجویان کارشناسی آغاز کنند و پس از اینکه وضعیت آنها در خوابگاه ها و دانشگاه مشخص شد پس از آن به سمت واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی حرکت نماییم. بر این اساس تا دیماه یک میلیون نفر دانشجو و در آبان و آذر هم هر ماه یک میلیون دانشجو واکسینه می شوند و تا آخر پائیز تمامی جامعه دانشگاهی واکسن کرونا خواهند زد.
فتوحی با اشاره به اینکه ترم دوم سال آینده همه دانشجویان می توانند در دانشگاه ها حضور پیدا کنند، اظهار داشت: ترم اول مهر ماه حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی اختصاص خواهد یافت.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف اضافه کرد: واکسیناسیون دانشجویان، اساتید و کارکنان در داخل دانشگاه ها انجام می گیرد. دانشجویان شهرستانی هم می توانند به دانشگاه محل تحصیل خود رجوع کنند.
وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد دانشجویان وزارت بهداشت واکسینه شدند، اظهار نمود: مابقی دانشجویان جز ۳ میلیون ۲۰۰ دانشجویی هستند که تا آخر پاییز واکسیناسیون می شوند.
پیشنهاد ما این بود که شروع حضور فیزیکی دانشجویان از دوره تحصیلات تکمیلی آغاز شود و احتمال زیاد نمی توانیم ورودی های ۱۴۰۰ را در دانشگاه پذیرش نماییم. چون که واکسیناسیون دانشجویان ابتدا از کسانی شروع خواهد شد که دانشجو هستند.
منبع:

1400/03/20
21:10:53
5.0 / 5
570
تگهای خبر: دانشگاه , صنعت
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog