پرتو بلاگ

شروع رقابت داوطلبان 2 گروه آزمایشی در دومین روز كنكور

شروع رقابت داوطلبان 2 گروه آزمایشی در دومین روز كنكور

پرتوبلاگ: دومین روز برگزاری کنکور سال 1400 از بامداد امروز پنج شنبه 10 تیر با رقابت بیش از 500 هزار نفر از داوطلبان در دو گروه آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی شروع شد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دومین روز کنکور سال ۱۴۰۰ از ساعت ۸ بامداد امروز پنج شنبه با رقابت تعداد ۳۷۰ هزار و ۱۱۲ نفر از داوطلبان در گروه آزمایشی علوم انسانی و ۱۴۲ هزار و ۶۲ نفر در گروه آزمایشی ریاضی و فنی در ۳۵۲۲ حوزه امتحانی بیش از ۴۱۴ شهرستان و ۱۱ کشور خارجی شروع شد.
در کنکور ۱۴۰۰ تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ داوطلب زن و تعداد ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب مرد ثبت نام کرده اند که برای آنها با احتساب گروه آزمایشی دوم برخی داوطلبان، تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت ورود به جلسه صادر گردیده است.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور؛ ظرفیت های پذیرش دانشجو در کنکور ۱۴۰۰ حدودا مطابق سال قبل خواهد بود. به نحوی که سال ۹۹ حدود یک میلیون نفر در کلیه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرش شدند و امسال نیز همین حدود و بیش از یک میلیون و ۹۰ هزار داوطلب پذیرش می شوند که جزییات آن در زمان انتخاب رشته اعلام خواهد شد.
کلید اولیه آزمون سراسری برای حوزه های خارج از کشور روز ۱۶ تیر ماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.
همچنین بیش از ۹۰ درصد داوطلبان آزمون سراسری ۱۴۰۰ برابر با ۹۸۲ هزار و ۷۵ داوطلب کارت خودرا دریافت کرده اند.
نتایج اولیه آزمون سراسری بصورت کارنامه تنظیم و در دهه اول مرداد ماه بوسیله سایت این سازمان منتشر می شود. لیست اسامی پذیرفته شدگان نهایی نیز هفته آخر شهریور اعلام خواهد شد.
صبح روز چهارشنبه ۹ تیرماه آزمون برای بیش از ۱۲۵ هزار داوطلب در گروه ازمایشی هنر برگزار شد، کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی، بامداد فردا جمعه ۱۱ تیرماه و کنکور گروه آزمایشی زبان های خارجی نیز بامداد روز شنبه ۱۲ تیرماه برگزار می گردد.
منبع:

1400/04/11
15:41:57
5.0 / 5
524
تگهای خبر: دانشگاه , سازمان , سایت
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog