پرتو بلاگ

مهلت دریافت كارت آزمون ارشد علوم پزشكی تمدید گردید

مهلت دریافت كارت آزمون ارشد علوم پزشكی تمدید گردید

داوطلبان روز دوم آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی که هنوز موفق به دریافت کارت ورود به جلسه خود نشدند، از ساعت ۱۹ تا ۲۱ امروز می توانند کارت خویش را دریافت نمایند.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، مهلت دریافت کارت ورود به جلسه و تکمیل فرم خوداظهاری آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ مجدد تمدید گردید.
کلیه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی که فردا جمعه باید امتحان بدهند، می توانند از ساعت ۱۹ تا ۲۱ امروز پنجشنبه، ۳۱ تیر بعد از تکمیل فرم خوداظهاری و ویرایش معدل، کارت ورود به جلسه خویش را دریافت نمایند.
نخستین روز آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ از ساعت ۹ امروز پنجشنبه ۳۱ تیر شروع شد و دومین روز آزمون هم فردا جمعه اول مردادماه ۱۴۰۰ برگزار می گردد. در واقع آزمون در چهار نوبت بامداد و عصر برگزار می گردد. آزمون نوبت اول از ساعت ۹ بامداد آغاز و به مدت ۱۶۰ دقیقه برگزار شد.
در نوبت اول این آزمون که ۱۶ هزار و ۵۸ نفر ثبت نام کرده بودند، تعداد ۹ هزار و ۵۶۲ نفر در آزمون شرکت کردند و ۶ هزار و ۴۹۶ نفر معادل ۴۰ درصد غایب بودند.
به صورت کلی، تعداد ۷۲ هزار و ۸۶۵ داوطلب در آزمون ارشد رشته های علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ شرکت کردند. این آزمون در حوزه های امتحانی تعیین شده با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار شد.
آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی در ۵۴ رشته و مجموعه امتحانی شامل ۱۱ مجموعه و ۴۳ رشته امتحانی برای پذیرش ۸۵ رشته پذیرنده دانشجو در ۳۱ شهر امتحانی با ۳۵ حوزه دانشگاهی برگزار می گردد.
انتخاب رشته محل کلیه داوطلبان مجاز در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در ایام ۲۳ تا ۲۶ مردادماه انجام می شود و اسامی نهایی پذیرفته شدگان به همراه کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۰ اعلام می شود. همینطور ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه ها اواخر شهریور ماه از راه سامانه دانشگاه محل پذیرش انجام می شود.
منبع:

1400/05/01
11:13:36
5.0 / 5
492
تگهای خبر: پزشكی , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پرتو بلاگ Parto Blog