پرتو بلاگ

نتایج آزمون دستیاری

نتایج آزمون دستیاری

به گزارش پرتوبلاگ نتایج نهایی چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفت.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، نتایج نهایی چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی امروز یکشنبه ۱۱ مهر بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی Sanjeshp.ir قرار گرفت و پذیرفته شدگان نهایی این آزمون از چهارشنبه ۱۴ مهر تا یکشنبه ۲۵ مهر فرصت دارند برای ثبت نام به دانشگاه های علوم پزشکی محل پذیرش رجوع کنند.
پذیرفته شدگان لازم است جهت اطلاع از برنامه ثبت نام، پیش از رفتن به دانشگاه نسبت به رفتن به وبگاه اینترنتی دانشگاه اقدام نمایند. آغاز به دوره تمامی پذیرفته شدگان آزمون پذیرش دستیار تخصصی حداکثر تا روز یکشنبه ۲۵ مهرماه ۱۴۰۰ است.
همینطور تمامی پذیرفته شدگان در هنگام ثبت نام، ملزم به عرضه اصل مستندات ثبت نامی، منطبق با سهمیه پذیرش و مدارک در ارتباط با طرح خدمات نیروی انسانی و خدمات نظام وظیفه مطابق با فرم ثبت نامی به دانشگاه علوم پزشکی محل پذیرش هستند. سپردن اسناد تعهدات خدمات قانونی منطبق با نمونه اسناد موجود در دانشگاه های علوم پزشکی و متناسب با سهمیه پذیرش، در موعد ثبت نام دستیاران الزامی است.
شروع دوره پذیرفته شدگان فاقد سند تعهد محضری، فاقد وجاهت قانونی می باشد. عدم تکمیل مراحل ثبت نام در مواعد مذکور، و یا عدم آغاز به دوره در تاریخ فوق الذکر هم به منزله انصراف قطعی دستیار شناخته می شود و مطابق مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی منصرفین از ثبت نام به هر دلیل، از شرکت و پذیرش در چهل و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی محروم هستند.
چهل و هشتمین آزمون دستیاری تخصصی پزشکی بامداد روز سه شنبه ۸ تیرماه در ۲۸ حوزه امتحانی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد.
بنا بر اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، تعداد ۱۲ هزار و ۶۰۱ نفر در این دوره از آزمون ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۵ هزار و ۴۶۳ نفر مرد و ۷ هزار و ۱۳۸ نفر زن بودند. از میان افراد ثبت نام کننده، ۸۴.۵ درصد کارت ورود به جلسه را دریافت نمودند.
تعداد ۵۹ نفر از داوطلبان آزمون فوق مبتلا به کرونا بودند که بنا بر اعلام وزارت بهداشت این افراد در مکانی جداگانه آزمون خویش را برگزار کردند.
در آزمون دستیاری دوره چهل و هفتم که در سال ۹۹ برگزار شده بود، بیشتر از ۱۴ هزار داوطلب ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۸۷ درصد کارت گرفته بودند و از این میان ۱۲۰ داوطلب مبتلا به کرونا بودند. بررسی آماری دو دوره آزمون دستیاری سال ۱۳۹۹ و سال ۱۴۰۰ نشان داده است آمار داوطلبان این آزمون کاسته شده است.
در جلسه اخیر کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی مقرر شد تا حد امکان ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری پزشکی دوره ۴۸ در بعضی رشته ها بر مبنای نیاز وزارت بهداشت و درمان افزایش پیدا کند.
منبع:

1400/07/12
21:52:03
5.0 / 5
553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پرتو بلاگ Parto Blog