پرتو بلاگ

بررسی عملکرد سازمان سنجش در یک همایش ملی

بررسی عملکرد سازمان سنجش در یک همایش ملی

به گزارش پرتوبلاگ سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی با هدف ارزیابی عملکرد این سازمان آگاهی داد و اظهار داشت: زمان برگزاری این همایش که به سبب شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد بود مشخص شد و در تاریخ های 26 و 27 آبان انجام خواهد شد.


فاطمه زرین آمیزی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: سازمان سنجش آموزش کشور بعنوان نهاد ملی تخصصی متولی آزمون های ورودی آموزش عالی، استخدامی وشغلی، همیشه پایش، ارزیابی وتعالی کیفی کارهای خودرا در صدر برنامه های خود قرار داده است. بر این اساس این سازمان با همکاری دانشگاه تهران نسبت به تدوین طرح برگزاری "همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی، مبانی، چالش ها و راهکارها" اقدام نمود که پس از تشکیل شورای سیاست گذاری در سازمان سنجش آموزش کشور درمورخ ۱۵ بهمن سال ۹۸ و تصویب کلیات طرح، اهداف آن و استقرار سازمان اجرائی همایش در قالب کمیته اجرائی وکمیته علمی در امتداد مصوبات شورای سیاستگذاری، محورها و زیر محورهای همایش در کمیته علمی مورد بررسی دوباره قرار گرفت.
ایشان سپس اشاره کرد: کمیته فوق مبادرت به بررسی و شناخت ابعاد و چالش های نظام ورود به دانشگاه در ایران با هدف اصلاح و بهبود، بهره گیری از ظرفیت دانشگاه ها برای شناخت و بازاندیشی در نظام ورود به دانشگاه، بهره گیری از ظرفیت آموزش و پرورش برای شناخت و بازاندیشی در نظام ورود به دانشگاه، هم افزایی دستگاه های مرتبط و مراجع سیاستگذاری در جهت بهبود نظام سنجش و پذیرش دانشگاه و بهره گیری از دانش و تجربیات بین المللی در حوزه نظام سنجش و پذیرش دانشگاه نموده است.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اشاره کرد: از حامیان علمی همایش می توان به وزارت خانه های بهداشت درمان وآموزش پزشکی، آموزش وپرورش و دانشگاههای تهران، دانشگاه آزاد اسلامی و مجلس شورای اسلامی اشاره نمود.
به گفته ی ایشان، مبانی نظری سنجش در نظام ورود به آموزش عالی، آزمون سازی، تهیه آزمون ها، استاندارد سازی پروسه برگزاری آزمون قبل اجرا، حین اجرا و بعد اجرا، پذیرش در نظام ورود به آموزش عالی ایران، جنبه های اجتماعی و روان شناختی، رابطه آموزش پیش از دانشگاه با پروسه ورود به نظام آموزش عالی و اندیشه ها و رویکرد های جایگزین آزمون ورود به نظام آموزش عالی از محورهای این همایش است.
زرین اشاره کرد: بر طبق اعلام دبیر کمیته علمی همایش ملی سنجش علمی و آزمون های ورودی آموزش عالی، مبانی، چالش ها و راه حل ها، مقرر است پیش همایش این همایش در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ اجرا شود که تاریخ دقیق آن در سایت همایش اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: این همایش در ایام ۲۶ و ۲۷ آبان جاری بصورت مجازی برگزار می گردد و علاقمندان می توانند به آدرس https: //vroom.ut.ac.ir/psyedu18 برای نشست های افتتاحیه و اختتامیه و https: //vroom.ut.ac.ir/psyedu 16&17 در پنل های این همایش حضور داشته باشند. اطلاعات تکمیلی مربوط به همایش بوسیله سایت آن به آدرس https: //sanjeshconf.ut.ac.ir در دسترس علاقمندان قرار دارد.
منبع:

1400/08/17
20:59:47
5.0 / 5
558
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog