پرتو بلاگ

نماینده جدید ایران در سازمان تحقیقات جهانی مغز معرفی گردید

نماینده جدید ایران در سازمان تحقیقات جهانی مغز معرفی گردید

پرتوبلاگ: دکتر عباس حق پرست بعنوان نماینده جدید در کمیته مرکزی منطقه آسیا و اقیانوسیه سازمان تحقیقات جهانی مغز ( ایبرو) انتخاب و معرفی گردید.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی، سازمان تحقیقات جهانی مغز (ایبرو) درانتخابات اخیر خود، دکتر عباس حق پرست استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دبیر انجمن علوم اعصاب ایران را بعنوان نماینده جدید ایران و یکی از اعضای کمیته مرکزی منطقه آسیا و اقیانوسیه این سازمان برای مدت سه سال انتخاب و معرفی نمود.
سازمان ایبرو در این انتخابات، بعد از گذشت بیش از دوازده سال، نماینده ای از کشورمان را جهت عضویت در کمیته مرکزی این سازمان در منطقه آسیا و اقیانوسیه برگزید.
ایران از سال ۱۹۹۸ با سازمان جهانی مغز (ایبرو) همکاری دارد و انجمن علوم اعصاب کشورمان یکی از اعضای دائمی این سازمان جهانی غیر انتفاعی است. در کمیته آسیا و اقیانوسیه سازمان تحقیقات جهانی مغز علاوه بر نماینده کشورمان، نمایندگانی از کشورهای ژاپن، هند، مالزی، نیوزیلند، مغولستان و کره جنوبی حضور دارند.
کمیته های مرکزی سازمان تحقیقات جهانی مغز با تلفیقی از هشت نماینده از کشورهای مختلف از مناطق جهان در قالب یک تشکل اصلی در امر سیاستگذاری، مدیریت و هماهنگی با سازمان مرکزی در زمینه علوم اعصاب همکاری و فعالیت دارند.
سازمان تحقیقات جهانی مغز بعنوان بالاترین جایگاه در زمینه تحقیقات جهانی مغز درامر توسعه، ترویج و فرهنگ سازی و نیز کارهای پژوهشی در زمینه های علوم اعصاب در مناطق آسیا و اقیانوسیه، آفریقا، اروپا و آمریکای شمالی و جنوبی فعالیت دارد و مقر آن در آمریکا است.منبع:

1400/09/13
16:22:22
5.0 / 5
536
تگهای خبر: پزشكی , پژوهش , تحقیقات , جهان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
پرتو بلاگ Parto Blog