پرتو بلاگ

امروز آخرین فرصت انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی

امروز آخرین فرصت انتخاب رشته آزمون دستیاری دندانپزشکی

نتایج سی و پنجمین دوره آزمون دستیاری دندانپزشکی روز هفتم آذر بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفت و مهلت انتخاب رشته برای داوطلبان تا آخر وقت امروز شنبه ۱۳ آذر ماه ادامه دارد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، بر مبنای مصوبه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، کسانی که نمره حد نصاب را کسب کرده اند (۵۰ درصد نمره خام قابل کسب) مجاز به انتخاب رشته-محل هستند و گزینش دانشجو در هر یک از رشته های آزمون دستیاری دندانپزشکی، بر مبنای نمره کل تراز به درصد (ویژه همان رشته تخصصی) مندرج در کارنامه، سهمیه و اولویت انتخاب رشته محل که توسط خود داوطلب تعیین شده، صورت خواهد گرفت. بر این اساس داوطلب موظف است بر مبنای نمره کل تراز اکتسابی، ظرفیت موجود در رشته امتحانی و علاقه شخصی نسبت به انتخاب رشته محل تحصیل خود اقدام نماید.
در صورتیکه پذیرفته شده دوره های دستیاری دندانپزشکی در زمان تعیین شده ثبت نام نکرده یا بعد از ثبت نام نسبت به شروع دوره اقدام نکند، منصرف از تحصیل محسوب شده و به مدت دو سال از شرکت در آزمون دستیاری محروم خواهد شد و در صورت انصراف بعد از شروع دوره (پس از انصراف قطعی)، علاوه بر دو سال محرومیت از شرکت در آزمون دستیاری، ملزم به پرداخت غرامت (که محاسبه آن توسط دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی انجام می شود) خواهد بود.
ظرفیت پذیرش دانشگاه های علوم پزشکی پذیرنده دانشجوی دستیاری دندانپزشکی شامل دولتی عادی و شهریه ای در دفترچه انتخاب رشته اعلام شده است.
بر مبنای قانون برقراری عدالت آموزشی، میزان تعهدات پذیرفته شدگان به میزان ۳ برابر مدت تحصیل است و قابل خرید یا جابه جایی نیست. با صلاحدید دانشگاه علوم پزشکی محل تعهد، انجام تعهدات به صورت حضور در کادر آموزشی یا درمانی خواهد بود.
منبع:

1400/09/14
22:02:24
5.0 / 5
590
تگهای خبر: پزشكی , دانشگاه , درمان , سایت
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog