پرتو بلاگ

اعلام آمار داوطلبان شرکت کننده در ۳ دوره پذیرش دانشگاه ها

اعلام آمار داوطلبان شرکت کننده در ۳ دوره پذیرش دانشگاه ها

پرتوبلاگ: سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تازه ترین آمار داوطلبان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد 1401، تکمیل ظرفیت فنی و حرفه ای و پذیرش برمبنای سوابق تحصیلی کاردانی به کارشناسی را اعلام نمود.


فاطمه زرین آمیزی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ تا روز سه شنبه ۲۳ آذر منحصراً بصورت اینترنتی و بوسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org انجام می شود.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به ثبت نام بیش از ۷۸ هزار و ۷۰۰ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ اشاره کرد: به متقاضیان سفارش کرده که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس بر طبق فرم پیش نویس با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را بر طبق بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند.
وی اشاره کرد: متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت گرفته شدن در آزمون، قبولی وی لغو و از ادامه تحصیل متقاضی جلوگیری خواهد شد.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اشاره کرد: بر طبق برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ در ایام چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار می شود و متقاضیان لازم است در ایام دوشنبه ۲۶ و سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.
زرین آمیزی اظهار نمود: متقاضیان علاقمند می توانند همزمان با برگزاری امتحانات آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱، در مرحله نخست دوره بیست و هفتمین آزمون المپیاد علمی- دانشجویی کشور _بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون شرکت نمایند.
وی همین طور اشاره کرد: تا حالا تعداد ۱۱۵۲ نفر نیز در رشته های تکمیل ظرفیت فنی و حرفه ای و ۳۳۷۲ نفر نیز در دوره های کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی ثبت نام کردند.
بگفته زرین آمیزی، بر طبق مصوبات بیست و هفتمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو قرار شد برای ظرفیت های خالی مانده رشته محل هایی که در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۴۰۰ ظرفیت آنها تکمیل نشده است، پذیرش بر طبق سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) برای نوبت بهمن ماه صورت گیرد.
وی اظهار داشت: بدین سبب ثبت نام و انتخاب رشته برای این گروه نیز بصورت اینترنتی از روز پنجشنبه ۱۸ آذر آغاز شد و روز چهارشنبه ۲۴ آذر اختتام می یابد و اطلاعات تکمیلی به همراه جداول رشته های تحصیلی دانشکده ها و موسسات آموزش عالی همزمان با شروع ثبت نام بوسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قابل دسترس قرار گرفت. بر این اساس، ظرفیت های خالی مانده رشته محل هایی که در آزمون کاردانی به کارشناسی نا پیوسته سال ۱۴۰۰ ظرفیت آنها تکمیل نشده است نیز پذیرش بر طبق سوابق تحصیلی (معدل کاردانی) برای نوبت بهمن ماه صورت گیرد.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: متقاضیان تا ۲۲ آذر می توانند برای پذیرش در این رشته ها ثبت نام کنند. اطلاعیه تکمیلی به همراه جداول رشته های تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی همزمان با شروع ثبت نام و از روز سه شنبه ۱۶ آذر بوسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر گردید.
منبع:

1400/09/21
14:06:18
5.0 / 5
484
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog