پرتو بلاگ
در نمایشگاه محصولات مصرفی الكترونیكی؛

خودروی جدید بنز از جنس پسماند غذا و قارچ رونمایی گردید

خودروی جدید بنز از جنس پسماند غذا و قارچ رونمایی گردید

پرتوبلاگ: شرکت مرسدس بنز بطور مجازی از نمونه اولیه خودروی VISION EQXX رونمایی نمود که با هر شارژ می تواند مسافت هزار کیلومتر را طی نماید.


دریافت 27 MB به گزارش پرتوبلاگ به نقل از دیلی میل، هر چند خودرو هم اکنون فقط طرح اولیه است اما رکورد بیشترین مسافت به ازای هر شارژ باتری را دارد. این درحالی است که یک دفعه شارژ خودروی برقی لوسید برای طی مسافت ۵۲۰ مایل و تسلا برای طی ۴۰۲ مایل کافی است.
VISION EQXX بطور مجازی در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۲۲( CES)رونمایی شده است. مرسدس بنز یکی از شرکت های مختلفی است که از حضور فیزیکی در این نمایشگاه انصراف دادند.
خودروی مذکور با نیروی خورشید کار می کند و با مواد حافظ محیط زیست و بازیافتی همچون فیبرهای تولید شده از قارچ و زباله هایی مانند پسماند غذا تولید می شود. هرچند خودرو هنوز وارد جاده نشده اما مرسدس بنز مسافتی که خودرو به ازای هربار شارژ را طی می کند را بر طبق تست شبیه سازی شده اعلام نموده است.
VISION EQXX کارآمدترین خودروی مرسدس بنز بشمار می رود و مصرف انرژی آن کمتر از ۱۰ کیلووات ساعت به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است. چنین رقمی تقریباً ۳ برابر بیشتر از «تسلا مدلSلانگ رنج» است. همین طور شکل آن آئرودینامیک است و فضای داخلی نمایشگری یکپارچه ۴۷.۵ اینچی دارد که در کل داشبورد امتداد یافته و مجهز به هوش مصنوعی است. بدین سان هنگام حرکت در خیابان، بهترین مسیرها را به راننده نشان میدهد. داخل خودرو نیز از مواد حافظ محیط زیست تولید شده و چرم به کار رفته در آن از یک بخش ریشه مانند قارچ است. همین طور کفپوش های آن نیز از فیبر بامبو تولید شده اند. علاوه برآن مرسدس بنز مشغول همکاری با شرکتی به نام «ناویس اتوموتیو سیستمز» است تا اولین سیستم ناوربر سه بعدی واقعی برای نمایشگری با ابعاد گفته شده را بسازد. VISION EQXX مجهز به ۱۱۷ پنل خورشیدی خواهد بود که روی سقف آن نصب می شوند و می توانند در یک روز و درشرایط ایده آل مسافت طی شده به ازای هر شارژ را تا ۱۵ مایل بالا برند. این شرکت تصمیم دارد در بهار سال جاری میلادی خودرو را بطور واقعی در جاده آزمایش کند.


منبع:

1400/10/15
10:08:56
5.0 / 5
626
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پرتو بلاگ Parto Blog