پرتو بلاگ
در دانشگاه صنعتی امیركبیر؛

ششمین دوره مسابقات هوش مصنوعی

ششمین دوره مسابقات هوش مصنوعی

پرتوبلاگ: ششمین دوره مسابقات هوش مصنوعی اسفندماه سال جاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر انجام می شود.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر حسین زینلی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر اظهار داشت: ششمین دوره مسابقات هوش مصنوعی با هدف «آشنایی بیشتر دانشجویان و دانش آموختگان با مسائل واقعی صنعت، افزایش ارتباط صنعت با دانشگاه و همین طور ایجاد حس نشاط و رقابت بین پژوهشگران کشور» در ۸ رشته اسفندماه انجام می شود.
وی اشاره کرد: تیم ها در این دوره می توانند در ۸ مسابقه ی پیش بینی بازار سهام، تولید گراف توصیف صحنه، ادراک صحنه خودروی خودران، پردازش هوشمند داده های دیوار، تشخیص هوشمند باگ های کد منبع، تشخیص غلط های رایج در روان خوانی قرآن کریم، پیش بینی میزان مصرف ماهانه مشترکین همراه اول و جستجوی کلمات کلیدی در مکالمات مرکز تماس همراه اول شرکت نمایند.
دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر تاکید کرد: در حاشیه این مسابقات سسلسه سخنرانی ها و همین طور کارگاه های آموزشی نیز انجام خواهد شد.
زینلی اظهارداشت: ارتقاء دانش بومی در حوزه هوش مصنوعی، شناسایی و معرفی محصولات و شرکت های موفق داخلی در رابطه با هوش مصنوعی، فراهم ساختن زمینه های لازم برای عرضه ایده های جدید پژوهشگران و کمک به تجاری سازی آنها، فراهم ساختن زمینه های لازم برای عرضه نیازهای سازمان ها، شرکتها و صنایع و ارائه راه حل توسط پژوهشگران و بحث و تبادل نظر میان دانشگاهیان، پژوهشگران و صنعت گران پیرامون زمینه های مستعد همکاری از اهداف برگزاری این مسابقات است.
وی عنوان کرد: شیوه کلی برگزاری مسابقات به این صورت است که در مرحله اول، تیم های متقاضی در سایت مسابقه ثبت نام می کنند و پس از تأیید اولیه، اطلاعات مسابقه در اختیار آنها قرار داده می شود. سامانه های آماده شده توسط تیم ها در مراحل مختلفی ارزیابی و در نهایت در اسفند ماه ارزیابی نهایی بصورت متمرکز صورت خواهد گرفت.
دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر تاکید کرد: بمنظور تشویق بیشتر پژوهشگران به شرکت در مسابقات، متناسب با حمایت های مالی جذب شده جوایز بهادار ای برای برگزیدگان در نظر گرفته می شود. تیم های دانشجویی ملزم به ارائه گزارش فنی هستند و از جوایز نقدی و غیرنقدی مسابقات بهره مند خواهند شد. تیم های شرکتی نیز می توانند با محصولات تجاری خود در این مسابقات حضور و ضمن کسب رتبه، از جوایز غیرنقدی مسابقات بهرمند شوند.
زینلی اظهار داشت: برگزاری این دوره از مسابقات بصورت ترکیبی خواهد بود و شرکت در فازهای اولیه بصورت آنلاین است و تیم های علاقمند پس از ثبت نام در سایت مسابقات نتایج خودرا برای ارزیابی ارسال می کنند. سپس بر طبق نتایج کسب شده، تیم های منتخب به رویداد نهایی که بصورت حضوری در اسفندماه در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود، دعوت خواهند شد.
وی اضافه کرد: مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما) مجموعه ای از مسابقات در رابطه با حوزه هوش مصنوعی است که از سال ۱۳۹۱ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر انجام می شود.
دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر گفت: اولین دوره ی این مسابقات در آبان ماه ۱۳۹۱ در هفت رشته، دومین دوره آن در آبان ماه ۱۳۹۲ در ده رشته، سومین دوره این مسابقات در آبان ماه ۱۳۹۴ در ده رشته، چهارمین دوره این مسابقات در اسفند ماه ۱۳۹۷ در پنج رشته و پنجمین دوره این مسابقات در آبان ۱۳۹۸ در سه رشته انجام شد.منبع:

1400/10/16
12:17:55
5.0 / 5
642
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پرتو بلاگ Parto Blog