پرتو بلاگ

اولویت دانشگاه آزاد برگزاری حضوری امتحانات است

اولویت دانشگاه آزاد برگزاری حضوری امتحانات است

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نمود نحوه برگزاری امتحانات آخر ترم دانشجویان به عهده خود واحدها در استان ها است و با عنایت به وضعیت انتشار کرونا در هر شهر تعیین می شود.


دکتر جواد علمائی در گفتگو با ایسنا با بیان این که مدیریت نحوه برگزاری امتحانات به عهده واحدهای استان ها است، اظهار داشت: سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به مراکز استان ها اعلام نموده که با عنایت به شرایط منطقه ای، ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی و با عنایت به سلامتی دانشجویان، اساتید، کارمندان و کارکنان تصمیم منطقی را در نحوه برگزاری امتحانات اتخاذ کنند.
وی افزود: اگر به تصمیم واحدها، امتحانات به صورت حضوری برگزار شود، پروتکل هایی بهداشتی بر مبنای نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا است. چونکه وزارت علوم و ستاد ملی مبارزه با کرونا به ما اعلام نموده اند که با برگزاری حضوری امتحانات مشکلی ندارند. ما هم در سازمان مرکزی این موارد را به واحدهای استانی ابلاغ کرده ایم تا در صورت برگزاری حضوری امتحانات، پروتکلهای بهداشتی رعایت شود.
علمائی ضمن اشاره به نحوه برگزاری امتحانات دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف تصریح کرد: برآورد میکنم با عنایت به تعداد زیاد دانشجویان کاردانی و کارشناسی، امتحانات این دانشجویان به صورت مجازی برگزار گردد. اما اولویت دانشگاه آزاد اسلامی این است که امتحانات به صورت حضوری برگزارشود تا از مدارک علمی دانشجویان صیانت شود. البته در امتحانات حضوری هم امکان دارد تقلب صورت گیرد، اما امکان کنترل شرایط در امتحانات حضوری بیشتر است و بروز خطا در امتحانات حضوری به حداقل می رسد.
معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: اما در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تعداد کم است. بخصوص اگر قرار باشد امتحانات دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی مجازی برگزار شود، شرایط برای برگزاری حضوری امتحانات دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری بیشتر فراهم می شود.
علمائی در انتها خاطرنشان کرد: واحدهای استانی خودشان در تصمیم گیری درمورد نحوه برگزاری امتحانات آزاد هستندف اما سازمان مرکزی به تصمیم واحدها نظارت می کند و طبیعتا واحدها باید در مقابل تصمیماتی که می گیرند، پاسخگو باشند و علت تصمیم گیری درباره برگزاری حضوری یا مجازی امتحانات را شرح دهند.
منبع:

1400/10/17
22:27:02
5.0 / 5
468
تگهای خبر: دانشگاه , سازمان
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog