پرتو بلاگ
معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد

افزایش سهمیه جذب هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی

افزایش سهمیه جذب هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی

معاون آموزشی وزارت بهداشت از افزایش سهمیه جذب هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی آگاهی داد و اظهار داشت: هدف ما در معاونت آموزشی وزارت بهداشت، تقویت دانشگاه مجازی علوم پزشکی از نظر نرم افزاری و سخت افزاری است.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد با حضور در جلسه تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دانشگاه علوم پزشکی مجازی اظهار نمود: ماهیت جلسات تودیع و معارفه در این دانشگاه متفاوت می باشد برای اینکه کسی که تودیع می شود عملا خداحافظی نمی کند بلکه به شکلی با سیستم همکاری علمی دارد. این دانشگاه یک نهال پنج ساله است که به صورتی همه کارکنان این دانشگاه در به وجود آمدن آن نقش داشتند.
وی اظهار داشت: گاهی انسان در زندگی برای انجام ندادن کاری حسرت می خورد و گاهی بلعکس است و از انجام کاری در سالهای قبل احساس خرسندی دارد و تاسیس دانشگاه مجازی از نوع دوم است برای اینکه اهمیت این دانشگاه در سال ۹۸ و پس از شیوع ویروس کرونا در وزارت بهداشت و معاونت آموزشی مشخص شد و دانشگاه مجازی باوجود همه مشکلات و حاشیه ها وظیفه خودرا به خوبی انجام داد.

دکتر باقری فردگفت: ایجاد یک موسسه، سازمان و یک دانشگاه بطور معمول کار بسیار دشواری است و همیشه گام اول، سخت ترین قدم است و اساسا افراد زیادی زحمت کشیدند که جا دارد از زحمات همه افرادی که در تاسیس این دانشگاه همکاری نمودند، قدردانی نماییم پس تغییرات، همیشه بد نیست برای اینکه می تواند موجب تزریق انرژی جدید و حرکت شود.

وی اشاره کرد: تغییرات همیشه به مفهوم کارکرد منفی نفر قبل نیست برای اینکه در وزارت بهداشت کار ما مانند دویدن های امدادی است که با همکاری به ثمر می رسد و در نهایت به یک امتیاز جمعی دست می یابیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: در ابتدای دولت سیزدهم عده ای به دنبال تعطیلی دانشگاه مجازی بودند که با مشورت ها و اطلاعاتی که کسب شد جایگاه و اهمیت این دانشگاه برای مسئولین وزارت بهداشت مشخص شد و نگاه مثبت وزیر باتوجه به جایگاه آموزشی و دید او نسبت به آموزش که همیشه از آن بعنوان اولویت یاد می کنند یک فرصت است که باید از آن استفاده بهینه نمود.

دکتر باقری فرد اظهار داشت: خوشبختانه دانشگاه مجازی کارهای بسیار زیادی در عرصه تولید محتواهای مجازی در آموزش انجام داده است که باید گسترش یابد و لازم است اقدامات اساسی درباب تولید و بکارگیری از فناوریهای جدید آموزشی مانند شبیه سازها انجام دهد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص این که باید به شکلی عمل نماییم که ایران جزو 10 کشور برتر جهان در هوش مصنوعی قرار بگیرد، اشاره کرد: جایگاه پیشرفت هوش مصنوعی، دردانشگاه مجازی علوم پزشکی است.

وی اشاره کرد: هدف ما در معاونت آموزشی وزارت بهداشت، تقویت دانشگاه مجازی علوم پزشکی از نظر نرم افزاری و سخت افزاری است و از لحاظ جذب اعضای هیات علمی، سهمیه خوبی به این دانشگاه اختصاص خواهد یافت اما انتظار داریم طی سالهای آتی این دانشگاه جهش جدی نماید و این پیشرفت به سایر دانشگاه های کشور تسری یابد.
1400/11/01
19:13:14
5.0 / 5
526
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ساخت بلاگ

پرتو بلاگ Parto Blog