پرتو بلاگ

ربات چینی در پیست اسکی

ربات چینی در پیست اسکی

پرتوبلاگ: تعدادی از محققان چینی یک ربات اسکی باز ساخته اند که می تواند از موانع اجتناب کند و در عملیات گشت زنی در کوهستان کارآمد خواهد بود.


دریافت 4 MB به گزارش پرتوبلاگ به نقل از دیلی میل، یک ربات مجهز به ۶ پا می تواند اسکی کند. این ربات در شنیانگ چین در ماه جاری میلادی آزمایش شده است. در ویدئوی انتشار یافته از این آزمایش، ۴ پای ربات روی چوب اسکی قرار می گیرند و به آن متصل می شوند. ربات مذکور توسط پژوهشگران دانشگاه شانگهای جیائو تانگ تولید شده است.
ماشین مذکور در سراشیبی های مخصوص افراد تازه کار به کار گرفته شد و تیم نشان داد ابزار می تواند در حالت ایستاده باقی بماند، بچرخد و از برخورد با افراد اجتناب کند. در ویدئو نشان داده شد ربات می تواند یک مسیر ۴۰۰ متری را با سرعت ۱۰ متر بر ثانیه اسکی کند. بگفته پژوهشگران ربات می تواند در مسابقات اسکی رقابت و حتی در کوهستان ها گشت زنی کند و در عملیات نجات نیز شرکت نماید. گائو فنگ و همکارانش این ربات را توسعه داده اند. او در این زمینه می گوید: ربات کارهایی مانند مسابقه دادن، چرخیدن، برنامه ریزی مسیر و اجتناب از مانع را با بهره گیری از سیستم سنسوری هوشمند و کنترل ترمز انجام دهد. ربات در تست ها نشان داد قابلیت انعطاف پذیری زیادی دارد و چابک است. همین طور می تواند با کمک رابط مغز و کامپیوتر آنرا کنترل کرد. بدین سان ربات قادر به اسکی میان جمعیت مردم خواهد بود.


منبع:

1400/11/07
23:03:48
5.0 / 5
663
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog