پرتو بلاگ
در پكن؛

برگزاری المپیک زمستانی ۲۰۲۲ با برف مصنوعی

برگزاری المپیک زمستانی ۲۰۲۲ با برف مصنوعی

به گزارش پرتوبلاگ المپیک زمستانی سال جاری در پکن با ۱۰۰ درصد برف مصنوعی برگزار می گردد. تخمین زده می شود ۴۹ میلیون گالن آب برای تولید تمام برف مورد نیاز استفاده گردد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از فیوچریسم، تپه های برفی در شمال شرقی پکن بسیار خشک و گرم تر از آن هستند که هرگونه برفی برای المپیک زمستانی فراهم نمایند. ازاین رو برای اولین بار در تاریخ این مسابقات تمام برف موجود مصنوعی است. به عبارت دیگر پکن برای اولین بار شاهد المپیک زمستانی است که ۱۰۰ درصد برف آن مصنوعی است. این طرح چندان عجیب نیست. سال قبل تحقیقی در ژورنال «چالش های فعلی در توریسم» (Current Issues in Tourism ) منتشر گردید که نشان می داد اگر مصرف سوخت های فسیلی کنترل نشود، فقط یکی از ۲۱ شهری که در نیم قرن گذشته میزبان بازی های زمستانی المپیک بوده اند، تا آخر قرن جاری آب و هوای زمستانی مناسب برگزاری این مراسم را خواهند داشت.
در همین راستا استارت آپ ایتالیایی تکنو آلپاین که در تولید برف فعالیت می کند، اعلام نمود ۳۵۰ تولید کننده برف مورد نیاز، ۷ ماشین و ایستگاه پمپاژ با ۵۱ پمپ فشار قوی، ۹ برج خنک کننده برای بازی ها را فراهم نموده است. آنها از حدود ۳ سال قبل برای آماده سازی این طرح فعالیت می کردند. مایکل میر مدیر بخش آسیایی تکنو آلپاین در اینباره می گوید: ما تنها شرکت تهیه کننده سیستم های تولید برف برای المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن هستیم. البته برف مصنوعی چند مشکل دارد همچون آنکه تولید آن نیازمند انرژی و آب بسیار زیادی است. با عنایت به ۱.۲ میلیون متر مکعب برف مورد نیاز برای پوشاندن تقریباً ۸۰۰ هزار متر مربع از زمین مسابقات المپیک، آب مورد نیاز در المپیک زمستانی سال جاری بسیار زیاد است. کمیته بین المللی المپیک تخمین می زند ۴۹ میلیون گالن آب برای تولید تمام برف مورد نیاز استفاده گردد که طبق تخمین سی ان ان معادل آب شرب ۱۰۰ میلیون نفر است. شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، روز جمعه ۱۵ بهمن آغاز المپیک زمستانی پکن را رسماً اعلام نمود.


منبع:

1400/11/19
11:56:50
5.0 / 5
656
تگهای خبر: بازی , سیستم
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog