پرتو بلاگ

امشب اختتام مهلت ثبت نام کنکور

امشب اختتام مهلت ثبت نام کنکور

پرتوبلاگ: مهلت ثبت نام در آزمون سراسری سال 1401 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و آموزش پزشکی امشب (چهارشنبه 20 بهمن) تمام می شود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، مهلت ثبت نام جهت شرکت در کنکور ۱۴۰۱ بوسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور که از روز یکشنبه ۱۰ بهمن شروع شده است، ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه ۲۰ بهمن تمام می شود و داوطلبان می توانند در مهلت تعیین شده نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در ایام ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ تیر ماه سال ۱۴۰۱ برگزار می شود و نتایج آن نیز همانند سنوات گذشته(به جز سال ۱۳۹۹ که به سبب کرونا زمان اعلام نتایج با تغییراتی همراه بود) اواسط مرداد ماه سال آینده اعلام می شود و انتخاب رشته داوطلبان بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری ۱۴۰۱ شروع می شود و برای داوطلبان بورسیه و داوطلبان دارای شرایط خاص در انتهای مرداد ماه انجام می شود.
همچنین نتایج آن نیز پیش از مهر ماه و اوایل دهه سوم شهریور ماه بوسیله سایت سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد تا داوطلبان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از شروع سال تحصیلی جدید وارد دانشگاهها شوند. سازمان سنجش آموزش کشور همین طور تاکید کرده است که تغییراتی در سهمیه های داوطلبان در کنکور سال ۱۴۰۱ ایجاد نمی شود؛ چونکه هنوز مصوبه ای دراین زمینه ابلاغ نشده است.
همچنین با بیان این سازمان، یکی از تغییرات کنکور ۱۴۰۱ این است که پاسخ نامه ها حداقل ۷۰ تا ۸۰ دقیقه در اختیار داوطلب قرار داشته باشند و پس از اتمام کار داوطلب با پاسخ نامه اول، پاسخ نامه بعدی به داوطلب داده شود که این تصمیم امنیت آزمون را به شدت تقویت می کند. به تبع تغییر دفترچه ها در آزمون ۱۴۰۱، تعداد سئوالات آزمون نیز تغییر خواهدنمود و ممکنست تعداد پنج یا شش پرسش کمتر از گذشته باشد اما در عین حال محتوایی کردن سئوالات مدنظر سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد.
حذفیات آزمون سراسری سال آینده، روز شنبه ۱۶ بهمن بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.
حذفیات کنکور شامل قسمت هایی از منابع آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ است که باتوجه به محدودیت های ناشی از آموزش در دوران کرونا و سایر شرایط، نباید سوال از آنها طراحی شود و در چند جدول جداگانه مربوط به گروههای آزمایشی به تفکیک اعلام می شود.
منبع:

1400/11/20
21:30:42
5.0 / 5
675
تگهای خبر: پزشكی , دانشگاه , سازمان , سایت
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog