پرتو بلاگ

تصمیمات جدید آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همزمان با پیک ششم کرونا

تصمیمات جدید آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همزمان با پیک ششم کرونا

به گزارش پرتوبلاگ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همزمان با شیوع پیک ششم کرونا ویروس، سیاست جدید آموزشی این دانشگاه در نیم سال تحصیلی پیش رو را اعلام نمود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، برنامه آموزشی دانشجویان این دانشگاه در ترم پیش رو را مصوب کرد و بر این اساس تمام دروس نظری دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی، دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به صورت مجازی برگزار می گردد و مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این موارد بر عهده ریاست دانشکده ها است.
کلیه واحدها و دوره های عملی، آزمایشگاهی و کارگاهی دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی، دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) با تکیه بر حداقل حضور برنامه ریزی شود.
دانشکده ها می توانند در صورتیکه امکان برنامه ریزی واحدهای عملی به صورت تجمیع یافته و فشرده وجود داشته باشد، دوره های تجمیع یافته را در شرایطی که وضعیت شهر تهران قرمز نباشد به صورت کاملاً حضوری برگزار کنند. برای این مورد لازم است دانشکده باید پیشنهاد خویش را به صورت مکتوب به معاونت آموزشی دانشگاه عرضه کند و در صورت تصویب کمیته بحران به مرحله اجرا درآورد.
کلیه دوره های کارآموزی دانشجویان به صورت حضوری در عرصه های مشخص شده در برنامه آموزشی رشته مربوطه با تکیه بر حداقل مواجهه غیرضروری با بیماران و با رعایت پروتکلهای بهداشتی ابلاغی برنامه ریزی می شود و دانشکده ها می توانند در صورت امکان بگونه ای برنامه ریزی کنند که دوره های کارآموزی به صورت تجمیع یافته و فشرده در شرایطی که وضعیت شهر تهران قرمز نباشد به صورت کاملاً حضوری برگزار کنند. دانشکده باید پیشنهاد خویش را به صورت مکتوب به معاونت آموزشی دانشگاه عرضه کند و در صورت تصویب کمیته بحران به مرحله اجرا درآورد.
همچنین حضور کارورزان در عرصه های مشخص شده در برنامه آموزشی رشته مربوطه و دستیاران در کنار اساتید برای خدمت رسانی بهتر به بیماران در این شرایط ادامه خواهد یافت. رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی ضروری بوده و سفارش اکید بر دریافت دوز بوستر واکسن است.
بیمارستان ها می توانند در صورتیکه به علت تغییر شرایط کاری در بخش های آموزشی بالینی، امکان کاهش میزان مواجهه کارورزان وجود داشته باشد پیشنهاد خویش را در خصوص حضور کارورزان به صورت کشیک و Post کشیک به صورت مکتوب به معاونت آموزشی دانشگاه ارائه نمایند و در صورت تصویب در شورای آموزشی دانشکده اجرایی کنند. کسانی که به علت بیماری زمینه ای در معرض خطر افزایش پیدا کرده مبتلا شدن یا تشدید عوارش ناشی از ابتلای به کرونا هستند، می توانند با تایید کمیسیون پزشکی معاونت درمان دانشگاه از فعالیت در بخش های کرونا معاف شوند.
آموزش نظری و عملی دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی (Ph.D) به صورت حضوری است و تمام آزمون هایی که برگزاری آنها در این بازه زمانی برنامه ریزی شده است به صورت مجازی برگزار می شود. آزمون هایی که تعویق افتادن آنها با تقویم آموزشی تداخلی ایجاد نمی کند می تواند در صورت تصویب شورای آموزشی دانشکده تا پس از گذر از شرایط قرمز پاندمی به تعویق افتد و موارد به معاونت آموزشی دانشگاه اعلام گردد.
طبق تاکید این دانشگاه، اعطای مرخصی استعلاجی در موارد لازم با رعایت پروتکلهای ابلاغ گردیده از کمیته کنترل عفونت درمان دانشگاه صورت گیرد.
برای دانشجویانی که تمایل به گذراندن دوره آموزشی ندارند، با عرضه درخواست کتبی به دانشکده در خصوص مرخصی تحصیلی، مرخصی آنان جزء سنوات تحصیلی محسوب نمی گردد و در مورد دانشجویان شهریه پرداز در این ایام مرخصی تحصیلی به دلیل مذکور، شهریه ثابت دریافت نمی گردد. در صورت پرداخت شهریه، شهریه پرداختی آنان محفوظ می ماند.
حضور تمام اعضای هیات علمی (اعم از علوم پایه و بالینی) در محل کار خود ضروری و الزامی است. دانشکده ها بر کیفیت آموزش مجازی نظارت دقیق داشته و نتایج آنرا به صورت ادواری به معاونت آموزشی دانشگاه گزارش کنند.
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد؛ این شیوه نامه صرفاً جهت اجرا در شرایط و دورانی که شهر تهران بنا بر اعلام ستاد کرونا شهر تهران وارد شرایط قرمز می شود، تهیه شده است. در صورت شرایط خاص که توسط مقامات ذی ربط کشوری یا دانشگاهی اعلام می شود، اطلاع رسانی لازم در مورد تغییرات این شیوه نامه بر مبنای نظرات مراجع کشوری صورت خواهد گرفت.1400/11/22
20:59:36
5.0 / 5
832
تگهای خبر: پزشكی , دانشگاه , درمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پرتو بلاگ Parto Blog