پرتو بلاگ
معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام كرد

آموزش پزشکی از سلامت جدایی پذیر نیست

آموزش پزشکی از سلامت جدایی پذیر نیست

به گزارش پرتوبلاگ معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید براینکه انتقال دانشجویان از دانشگاه های خارجی فعلا ممنوع می باشد، اظهار داشت: شرایط جدید انتقال این دانشجویان به زودی تدوین می شود.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد در حاشیه اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی اظهار داشت: بعد از دو سال از بیماری کرونا، نخستین جلسه معاونین را با رعایت تمامی پروتکلهای بهداشتی انجام شد و به نکات مهم و مشکلات آموزش دانشگاه علوم پزشکی و فراگیران پرداخته شد و در نهایت هم به تصمیمات مهمی رسیدیم.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلان اینکه آموزش مهم ترین رکن وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی کشور است، اظهار داشت: خوشبختانه هم اکنون کیفیت آموزش پزشکی ما بسیار بالاست و مورد تایید سازمان های بین المللی قرار دارد و خوشبختانه ما در علوم پزشکی چه در آموزش چه در درمان بر روی مرزهای دانش حرکت می کنیم؛ هیچ کار تشخیصی و درمانی نیست که در زمینه علوم پزشکی دنیا در ایران انجام نشود و همه اینها از برکات انقلاب اسلامی و ادغام آموزش پزشکی در بهداشت و درمان و وزارت بهداشت است.
وی افزود: امروز عمدتا بر همین بحث تاکید شد که آموزش پزشکی به هیچ عنوان جدایی پذیر از سیستم سلامت نیست، درست است که مشکلات آموزشی در زمان کرونا داشتیم؛ اما راهکارهایی مانند استفاده از فناوریهای جدید آموزشی و شبیه سازها وجود دارد که می تواند به کسب مهارت دانشجویان کمک نماید.
معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: اسناد بالادستی همچون سیاست های ابلاغی سلامت مقام معظم رهبری هم تاکید بر ادغام آموزش پزشکی در سیستم سلامت دارد و ما معتقدیم که انتزاع آموزش پزشکی از وزارت بهداشت برخلاف اسناد بالادستی است و اگر این جدایی صورت بگیرد یک قدم برگشت به عقب است.
باقری فرد درباب طرح وزارت بهداشت بعنوان طرح عدالت و تعالی در سیستم سلامت اظهار داشت: در این دوره وظایف معاونین آموزش در دانشگاه ها تبیین شده است و دراین زمینه بحث هایی درباره راندمان در پزشکی و راندمان در اموزش نکات مختلف و حوزه های دیگر آموزش صورت گرفت و تاکید شد که هدف ما در وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی تربیت فراگیرانی متخصص، متعهد و پاسخگو به نیاز جامعه است تا فراگیران از دوبال علم و اخلاق برخوردار باشند و بتوانند نیاز جامعه را از نظر کمی و هم کیفی برطرف کنند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت درباره انتقال دانشجویان ایرانی محصل در دانشگاه های خارج اظهار داشت: اگر فرد فارغ التحصیل شده باشد مشکلی برای فعالیت در داخل کشور ندارد و بعد از ارزشیابی می توانند در داخل کشور فعالیت کنند و باید توجه داشت بازگشت دانشجویان به داخل خلاف عدالت و به نحوی دور زدن کنکور است و ضوابطی که از قبل در وزارت بهداشت تعیین شده دانشجویانی که از سال ۲۰۱۹ به بعد در خارج کشور تحصیل کنند نمی توانند برای ادامه و تکمیل دوران تحصیل خود به کشور بازگردند البته به زودی ضوابط جدیدی تدوین خواهد شد.

باقری فرد بیان کرد: افزایش ظرفیت آموزش پزشکی با اولویت پذیرش بومی گزینی و استفاده از سهمیه مناطق محروم در شورای انقلاب فرهنگی مصوب شده است و با کمک سازمان سنجش وزارت علوم درحال برنامه ریزی هستیم تا شرایط را اعلام نماییم.
منبع:

1400/11/24
20:26:16
5.0 / 5
598
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog