پرتو بلاگ
با همكاری آلمان؛

مزارع تولید برق بادی در هند راه اندازی می شود

مزارع تولید برق بادی در هند راه اندازی می شود

به گزارش پرتوبلاگ شرکت انرژی آر دبلیو ای آلمان و شرکت هندی تاتا پاور قصد دارند با یکدیگر در زمینه راه اندازی مزارع توربین بادی برای تولید برق همکاری کنند.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از سی ان بی سی، این مراکز در هند ایجاد می شوند و دو طرف یادداشت تفاهمی هم در این حوزه امضا کرده اند.
اسون اوترموهلن، مدیرعامل شرکت آر دبلیو ای آلمان در این مورد اظهار داشت: «هند دارای منابع بادی عالی است که می تواند به تأمین نیازهای روز افزون انرژی این کشور کمک نماید.
او اظهار داشت: «اگر مقررات روشن و یک طرح مناقصه مؤثر وجود داشته باشد، ما انتظار داریم صنعت بادی فراساحلی هند شتاب بیشتری پیدا کند. به قول وزارت انرژی های نو و تجدیدپذیر هند، این کشور حدود ۷۶۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد. در حالیکه در خشکی های هند توربین های بادی تولید برق به خوبی توسعه یافته اند، اما هیچ مزرعه بادی فراساحلی عملیاتی در آب های این کشور وجود ندارد. مقامات هندی گفته اند که تا سال ۲۰۳۰ سی گیگاوات برق از تاسیسات توربین بادی فراساحلی به دست خواهند آورد.
دو شرکت در بیانیه مشترک خود در این حوزه تصریح کرده اند که دولت هند درحال انجام مطالعات فنی دقیق و طراحی چارچوب قانونی برای برگزاری نخستین مزایده جهت راه اندازی مزارع توربین های بادی دریایی در سواحل تامیل نادو و گجرات است.

1400/12/03
12:27:36
5.0 / 5
476
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پرتو بلاگ Parto Blog