پرتو بلاگ
یك مقام مسئول مطرح كرد؛

تسهیل و شتابدهی در تجاری سازی فناوری راهبرد اصلی معاونت فناوری

تسهیل و شتابدهی در تجاری سازی فناوری راهبرد اصلی معاونت فناوری

سرپرست دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم اظهار داشت: تسهیل و شتابدهی به تجاری سازی فناوری و محصولات دانش بنیان، یکی از راهبردهای اصلی معاونت فناوری و نوآوری است.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از وزارت علوم، امید رضایی فر در نشست معاونان و مدیران تجاری سازی پارک های علم و فناوری کشور با تکیه بر ضرورت تجاری سازی محصولات دانش بنیان اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان یکی از بخش های مهم پازل اقتصاد هر کشوری هستند و معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم برنامه های خویش را در جهت تحقق هر چه بیشتر پتانسیل این شرکت ها به کار گرفته است.
وی در این جلسه، که با محوریت «تجاری سازی فناوری در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد؛ چالش ها و راهکارها» برگزار شد، عنوان کرد: دفتر پشتیبانی امور فناوری در جهت رفع نیازهای داخلی و در مرحله بعد صدور محصولات فناورانه و نوآورانه به خارج از مرزها را در دستور کار خود قرار داده است.
رضایی فر اظهار داشت: خط مشی هایی همچون؛ تنوع بخشی به تأمین مالی، تسهیل صدور مجوزها و تدوین استانداردهای مورد نیاز، تقویت شبکه های راهبری نوآوری، تقویت و فرهنگ سازی نظام مالکیت فکری، افزایش تعامل شرکتهای کوچک و بزرگ، تاکید بر مسئولیت اجتماعی شرکتهای بزرگ در امر فناوری و نوآوری، افزایش نقش شتاب دهنده ها و کارگزاری های فناوری، ارزش گذاری فناوری و در نهایت توسعه تعاملات بین المللی در دستور کار است.
سرپرست دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری ضمن اشاره به این مورد که چالش های گوناگونی در امر تجاری سازی فناوری پیش روی ما وجود دارد؛ ریسک های اقتصادی و تأمین مالی را مهم ترین آنها معرفی نمود.
وی اضافه کرد: تنوع بخشی به مبادی تأمین مالی با استفاده از ظرفیت بازار سهام، صندوق های خطرپذیر، سیستم بانکی و نقش آفرینی خیرین همچون اهدافی است که معاونت فناوری و نوآوری درصدد فرهنگ سازی آن برآمده است.
رضایی فر تصریح کرد: در جهت تحقق نظام نوآوری در تکمیل زنجیره ارزش و هدایت نظام مالکیت فکری به منظور چابک سازی خلق فناوری در شرکتهای نوپا، دفتر طرح های کلان فناوری با محوریت تعریف طرح در پارک های علم و فناوری تشکیل خواهد شد و پارک ها با اجبار تعریف و مدیریت طرح های کلان، فعالیت راهبرانه خویش را توسعه خواهند داد.
این نشست مجازی که با حضور یک صد نفر از مدیران و معاونان تجاری سازی پارک های علم و فناوری سراسر کشور برگزار شد، روسای پارک های علم و فناوری استانهای آذربایجان شرقی و خراسان رضوی به بیان دیدگاه ها و تجربیات موفق تجاری سازی محصولات فناور و دانش بنیان پرداختند.

1400/12/06
13:04:46
5.0 / 5
524
این مطلب پرتوبلاگ را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ساخت بلاگ

لینک دوستان پرتوبلاگ
پرتو بلاگ Parto Blog