پرتو بلاگ
از سوی ستاد توسعه فناوری نانو؛

چالش تولید فرمولاسیون هیدروژل رسانای چسبنده منتشر گردید

چالش تولید فرمولاسیون هیدروژل رسانای چسبنده منتشر گردید

پرتوبلاگ: توسعه فرمولاسیون هیدروژل رسانای چسبنده مورد استفاده در پد دستگاه TENS چالش جدیدی است که از طرف ستاد توسعه فناوری نانو انتشار یافته است.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، امروزه بیماران زیادی از دردهای حاد و مزمن شناخته شده رنج می برند و پزشکان برای درمان، روش های متنوعی همچون استفاده از دستگاه هایی با مکانیزم الکتروتراپی را تجویز می کنند.
از جمله دستگاه های برپایه تکنولوژی الکتروتراپی، دستگاه تحریک الکتریکی سطحی عصب (TENS) است که با قرارگیری پد دستگاه بر ناحیه درد، فرکانس های الکتریکی و سیگنال ها تغییر کرده و منجر به کاهش پیام درد می شود.
تحریک الکتریکی اعصاب ناشی از امواج ورودی بوسیله الکترودهای واقع در پوست اتفاق می افتد و به دنبال آن پیام های درد تغییر خواهند کرد و بدین سان مسیر سیگنال ها مسدود خواهد شد و موجب تسکین درد بطور موقت یا طولانی مدت می شود؛ حتی در مواردی نیز موجب بهبود گردش خون و در نتیجه بهبود اسپاسم در ناحیه لطمه دیده خواهد شد.
در ساختار پدهای مورد استفاده در این دستگاه لایه ای که در مجاورت پوست قرار می گیرد، هیدروژل هایی مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر خاصیت چسبندگی و رسانایی، از لحاظ زیستی با پوست سازگار بوده و در اثر استفاده های مکرر از آن موجب ایجاد لطمه های پوستی نمی گردد. این هیدروژل ها در مجاورت دو لایه دیگر در پد دستگاه موجب انتقال سیگنال عصبی به پوست شده و بوسیله آثار آن موجب کاهش احساس درد می شوند.
هدف اصلی متقاضی این نیاز تحقیقاتی، توسعه فرمولاسیون لایه هیدروژل پد دستگاه تنس است که از لحاظ ساختار شیمیایی می تواند برمبنای مخلوط دو یا چند پلیمر تهیه شود. هیدروژل مدنظر بدون تماس با مواد شیمیایی مانند ژل های روان ساز یا الکل در تماس با بدن قرار می گیرد.
در طراحی رنگ این هیدروژل محدودیتی وجود ندارد و ترجیح بر روی بی رنگ بودن آنست. از مهم ترین خاصیت های آن باید رعایت زیست سازگاری با بدن انسان مطابق با استانداردها هیچ نوع قرمزی پوست، حساسیت، خارش و عوارضی برای پوست نباید داشته باشد. از لحاظ چسبندگی به پوست نیز به سبب استفاده مکرر از هر پد باید خاصیت چسبندگی مناسب با پوست داشته باشد.
این فراخوان از طرف ستاد توسعه فناوری نانو و سفارش شرکتهای در رابطه با محصول «هیدروژل رسانای چسبنده» انتشار یافته است.


منبع:

1400/12/16
09:31:27
5.0 / 5
520
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پرتو بلاگ Parto Blog