پرتو بلاگ

آغاز مهلت ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی

آغاز مهلت ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی

پرتوبلاگ: مهلت مجدد برای ثبت نام در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی از امروز 16 اسفند ماه بوسیله سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی شروع شد و به مدت یک هفته ادامه دارد.


به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ایسنا، داوطلبان چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی می توانند از امروز تا ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ بوسیله سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و باتوجه به اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام، نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام نمایند. قبل از این ثبت نام در این آزمون از اول اسفند شروع شده بود که تا روز یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰ نیز ادامه داشت.
هزینه ثبت نام ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال (معادل ۲۲۵ هزار تومان) بعلاوه ۱۲ هزار ریال معادل ۱۲۰۰ تومان بابت خدمات پیام کوتاه است که داوطلبان باید آنرا بصورت اینترنتی بوسیله سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی پرداخت کرده و با دریافت کد پرداخت، مراحل ثبت نام را انجام دهند.
بر این اساس کارت ورود به جلسه، در هفته منتهی به آزمون بوسیله سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی http: //sanjeshp.ir در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت و هر داوطلب موظف به پرینت کارت خود از روی سایت مربوطه است.
فارغ التحصیلان خارج از کشور و اتباع غیر ایرانی در صورت دریافت معرفی نامه از مرکز خدمات آموزشی در زمان ثبت نام برای شرکت در آزمون، می توانند بصورت اینترنتی در آزمون ثبت نام کنند. آزمون دستیاری تخصصی پزشکی دوره چهل و نهم، در روز ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار می گردد.
تعداد ۲۰۰ سؤال تستی و چهار گزینه ای برای چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی طراحی شده و برای هر سؤال باید تنها یک گزینه که در بین گزینه های ارائه شده بهترین پاسخ امکان دارد، انتخاب گردد.
به هر سؤال با پاسخ صحیح سه نمره مثبت و هر سؤال با پاسخ اشتباه یک نمره منفی تعلق می گیرد و به سؤالات بدون پاسخ نمره ای تعلق نمی گیرد. همین طور به هر سؤال که بیش از یک گزینه پاسخ داده شده باشد، یک نمره منفی تعلق می گیرد.
داوطلبان مجاز هستند بعد از اعلام کلید آزمون، به مدت ۷۲ ساعت نسبت به ارسال اعتراض نسبت به سؤالات بوسیله سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی مبادرت به عمل آورند. رسیدگی به اعتراضات واصله بعد از مدت زمان مقرر فوق الذکر به هیچ عنوان مقدور نخواهد بود.
پس از رسیدگی به اعتراضات درباب طراحی سؤالات، کارنامه اولیه داوطلبان در پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.
طبق مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی، داوطلبانی که حداقل نمره ۱۵۰ از ۶۰۰ نمره کل آزمون را کسب کرده باشند، مجاز به انتخاب رشته هستند و می توانند رشته محل های مورد علاقه خودرا در فرم انتخاب رشته محل که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی همراه کارنامه به آنها ارائه می شود، انتخاب کنند.
در صورتی که داوطلب در موعد مقرر انتخاب رشته نکرده باشد، به هیچ وجه واجد شرایط پذیرش نخواهد بود.
پذیرش دستیار با رعایت مقررات پذیرش و سهمیه های اعلامی با اولویت نمره آزمون پذیرش دستیاری و انتخاب رشته - محل صورت می گیرد.
در مورد داوطلبانی که نمرات آزمون پذیرش دستیاری و اولویت انتخاب رشته-محل یکسان باشد، نمره آزمون جامع پیش کارورزی و سپس معدل کل دوره پزشکی عمومی بدون احتساب معدل دوره کارورزی ملاک عمل قرار خواهد گرفت.
حد نصاب عبارت است از نمره آخرین نفر جای دهی شده اولیه(برای تعیین حدنصاب) بدون در نظر گرفتن سهمیه و جنس برمبنای ظرفیت کل رشته - محل با رعایت سایر شرایط پذیرش خواهد بود.
در این آزمون ابتدا کلیه داوطلبین بدون در نظر گرفتن سهمیه و جنس و بر طبق نمره آزمون( از بالاترین نمره) و اولویت انتخاب رشته - محل تا تکمیل کل ظرفیت های موجود (بدون پذیرش مازاد بر ظرفیت) در همه رشته – محل های انتخابی قرار داده می شوند و نمره آخرین نفر جای دهی شده در هر رشته-محل، حد نصاب آن رشته محل خواهد بود.
آزمون کتبی رأس ساعت ۸ بامداد روز پنجشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ بطور همزمان در دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می گردد.
در صورتی که داوطلب بدون توجه داشتن به نقص عضو مؤثر حرفه ای که مانع از تحصیل و یا انجام خدمات پس از فراغت تحصیل شود، در ر شته ای پذیرفته شود، ولی توسط گروه آموزشی به سبب این نقص عضو مجاز به شروع آموزش شناخته نشود، امکان تغییر رشته توسط دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی مقدور نیست و اعتراضی پذیرفته نمی گردد.
منبع:

1400/12/18
14:16:11
5.0 / 5
474
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پرتو بلاگ Parto Blog