پرتو بلاگ

ایجاد زیست بوم تجهیزات و ابزارهای شناختی

ایجاد زیست بوم تجهیزات و ابزارهای شناختی

به گزارش پرتوبلاگ ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی اعلام نمود: زیست بوم حوزه علوم شناختی با ساخت تجهیزات و ابزارهای شناختی توسط پژوهشگران کشور ایجاد می شود.



به گزارش پرتوبلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی درچارچوب اهداف و راهبرد تعیین شده خود تلاش می کند با اجرای برنامه های حمایتی از طرح های تحقیقاتی به رشد، توسعه، بومی سازی و تامین نیازهای مراکزعلمی و پژوهشی به تجهیزات، ابزارها و سیستم های در زمینه شناختی در داخل کشور کمک نماید.
دکتر محمد حسین مقامی کارشناس ستاد علوم شناختی اظهار داشت: امید است با تشکیل زیست بوم تجهیزات و سیستم های شناختی میزان وابستگی مراکزعلمی و تحقیقاتی برای تامین نیازها به خارج کم شود و گام های موثری برای دستیابی به خودکفایی برداشته شود.
وی اضافه کرد: همزمان با رونمایی اخیر از سی دستآورد فنی و تخصصی حاصل از اجرای طرح های تحقیقاتی پژوهشگران و متخصصان حوزه علوم شناختی در نمایشگاه بین المللی تهران درخواست های مراکز علمی و دانشگاهی برای خرید تجهیزات و سیستم های شناختی افزایش پیدا کرد.
مقامی اظهار داشت: در این برنامه ۴۰ درخواست برای خرید ۱۹ محصول شناختی توسط ۹ شرکت دانش بنیان فعال در زمینه شناختی ارائه شد. بدین جهت اقدامات لازم برای تامین نیازهای این مراکز از طرف ستاد توسعه علوم شناختی و معاونت علمی و با کمک صندوق پشتیبانی از سرمایه گذاری در زیست فناوری در جریان است.
به گفته وی مراکز علمی و تحقیقاتی خواهان خرید تجهیزات و ابزارهای شناختی در حوزه های ایمپلنت های مغزی، تحریک الکتریکی عمقی مغز، تحریک مغناطیسی مغز، واقعیت مجازی برای جوندگان، تحریک بویایی، رهگیر چشمی، الکترود و سیستم های ثبت و تحریک مغزشده اند.
مقامی اشاره کرد: با تشکیل زیست بوم شناختی تجهیزات و ابزارها درحوزه شناختی در آینده شاهد پیشرفت های شایان توجهی درامر طراحی، تولید، ساخت و بومی سازی سیستم ها و نیز دستیابی به برنامه های خودکفایی دراین زمینه خواهیم بود.


منبع:

1400/12/26
16:46:58
5.0 / 5
440
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پرتو بلاگ Parto Blog