پرتو بلاگ

برگزاری رویداد فناورانه حوزه حسگر و بیوسنسور

برگزاری رویداد فناورانه حوزه حسگر و بیوسنسور

ستاد توسعه زیست فناوری و یک شتابدهنده، رویداد فناورانه حوزه حسگر و بیوسنسور را برگزار می نماید.به گزارش پرتوبلاگ به نقل از ستاد توسعه زیست فناوری، یک رویداد فناورانه ای با همکاری یک شتابدهنده تخصصی حوزه حسگر و بیوسنسور باحمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید.
این رویداد با حضور اساتید هیئت علمی دانشگاه های کشور، نمایندگانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و مرکز راهبردی فناوری های همگرا (NBIC) برگزار گردید. هدف از برگزاری این رویداد پشتیبانی از ایده های خلاقانه، استارت اپ ها و تحولات نوآورانه بوده است.
در این رویداد پژوهشگران ایده های نوآورانه و فناورانه خویش را عرضه کردند.
در افتتاحیه این رویداد دکتر قانعی دبیرستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری به اهمیت مبحث حسگر و بیوسنسور در بازار جهانی و آسیا تصریح کرد و اظهار داشت: ستاد توسعه زیست فناوری طی سال های اخیر از دستاوردهای حوزه حسگر و بیوسنسور حمایت کرده است.
دکتر حسن باقری بعنوان رئیس هیئت مدیره شتابدهنده حوزه حسگر و بیوسنسور اظهار داشت: ۲۴ ایده اولیه در مدت ۳ هفته فراخوان ثبت نام کردند که بعد از بررسی های اولیه از ۱۰ ایده برای شرکت حضوری و داوری در رویداد دعوت به عمل آمد.
این ۱۰ ایده شامل «کیت تشخیص زودهنگام بزاقی کرونا»، «طراحی و تولید کاغذ جمع آوری، تشخیص و آنالیز ترکیبات آلی فرار از نمونه های بازدمی با هدف تشخیص بیماری»، «سنسور هوشمند برپایه کیت های کاغذی حساس به تغییرات pH برای نظارت بر کیفیت غذا»، «کیت تشخیص زودهنگام تروپونین I/کراتین کیناز/ میوگلوبین»، «کیت تشخیص غیرتهاجمی و سریع بیماری کووید-۱۹ بر پایه رنگ شیمیایی و نانوذرات فلزی»، «ساخت بیوسنسور میکروفلوئیدیک تشخیص کمّی سکته قلبی با استفاده از نانوساختار طلا»، «کیت تشخیص زودهنگام HPV»، «سنسور پایش دائمی قند خون»، « کیت رنگ سنجی برپایه نانوذرات فلزی به منظور تشخیص فساد باکتریایی در مواد غذایی» بوده اند.


منبع:

1400/12/27
11:54:19
5.0 / 5
474
تگهای خبر: پزشكی , پژوهش , پژوهشگر , جهان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
پرتو بلاگ Parto Blog